Nezaradené

Ako sa pozerať na poľovníka a jeho dobrovoľné povolanie?

dobrovoľné povolanie poľovníkaVrchol poľovníckej sezóny je predo dvermi a viacerí nadšenci tohto koníčka sa nevedia dočkať mierne chladivých rán, ktoré sú zdobené striebristou rosou, ktorú vytvárajú lúče slnka v období babieho leta. Ako sa pozerať na poľovníka a jeho dobrovoľné povolanie?

Keď sa blíži jelenia ruja

Tá je priatelia pre poľovníkov najväčším lákadlom celej sezóny. Keď sa letné ticho lesa s príchodom jesene zmení na nepoznanie a ručanie jeleňov sa začne v údoliach hôr prekrásne ozývať, treba vyťahovať puškohľady. Trofej v podobe tohto zvieraťa je pre poľovníka najväčším ocenením.

Ak by sa vám to javilo z pohľadu morálky mierne kruté, nemusíte mať obavy. U nás je evidovaných viac ako 67 000 jedincov tohto druhu, z čoho bol v roku 2016 evidovaný úhyn v počte 2646 kusov. Prirodzený nárast a úbytok je tak regulovaný, nie len vďaka poľovníkom.

Aj na veľké vzdialenosti

V súčasnej dobe je technika, ktorou je vybavený poľovník na tak vysokej úrovni, že vďaka nej prakticky dokáže uloviť zver aj na veľké vzdialenosti, pričom s pomocou Night Pearl NP-22 to ide dokonca aj počas noci.

puškohľad pre poľovníkaPri love sa poľovník správa k ulovenej zveri úctivo a vzdáva jej česť porazeného snímaním klobúka. Nie vždy je to však len lov, ktorý je pre týchto ľudí príznační.

Poľovníci majú za úlohu sa počas nepriaznivých podmienok v prírode o zver postarať. Pre nich novelizácia zákona nič neznamená. Zver považovali za jedincov a živé bytosti odjakživa a podľa toho k nim aj pristupujú. Ľudia však v nich automaticky vidia len ako lovcov.

S pomocou dokonalej techniky a vybavenia to ide ľahšie

Počas zimného obdobia zvieratám zaobstarávajú potravu a zlepšujú tak ich podmienky na prežitie, čo by asi bežného človeka ani nenapadlo. Dokonca aj v nočných hodinách musia strážcovia lesa existovať a naplno si svoje dobrovoľné povolanie plniť.

Dnes im v tom pomáha napríklad technika nočného videnia, ku ktorej sa najčastejšie radí Laserluchs LA 850-50-PRO-II a iné podobné vybavenie na najvyššej úrovni, ktoré je už dostupné aj na našom trhu. Takže aj poľovník je len človek, v ktorom musíte nájsť predovšetkým milovníka prírody.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button