NezaradenéNávody

Ako správne piť počas dňa?

šťavy a ako správne piť cez deňPitný režim je v dnešnej, uponáhľanej dobe veľmi diskutovanou záležitosťou. Naše telo je vlastne až zo 70% zložené z vody. Každý deň sa z neho dostáva von veľké množstvo tekutín, či už vo forme moču alebo potu. Aby náš organizmus správne fungoval, tak je dôležité mu potrebné tekutiny znovu dodať. Snažte sa teda správne piť, môžete tak predísť neskorším problémom s obličkami. Jedným z ukazovateľov, že málo pijete, je tmavá farba moču. Vypočujte teda svoje telo a doprajte mu to, čo potrebuje. Začnite správne piť, výsledok vás prekvapí.

Čo budete na správny pitný režim potrebovať

  • vypiť 2 až 3 litre tekutín denne

poháre vodyČo piť počas dňa?

V ideálnom prípade je najlepšie vypiť až tri litre tekutín denne. Minimum by mali byť dva litre, ale ani to mnohí z nás nevypijú.

Ak si myslíte, že keď si dáte fľašu červeného vína, tak ste splnili pitný režim, tak to ste na omyle. Alkoholické nápoje sa do pitného režimu nezaraďujú, rovnako ako káva. Ak chcete začať správne piť, tieto nápoje vynechajte.

Najlepšia je voda

voda s citrónomNajvhodnejšia na pitie je pitná voda, ktorú môžete striedať s čajmi. Rôzne minerálne vody sú tiež zdravé, pretože obsahujú dôležité prvky.

Ak vám samotná voda nechutí, tak sa snažte nájsť kompromis a používať na dochutenie šťavu.

Džúsy sú kalorické, ale samozrejme nimi môžete svoj pitný režim splniť. Výborným riešením je džús nariediť pitnou vodou. Nápoje sa dajú striedať.

Ako často počas dňa piť?

Dôležité je rozložiť pitie do celého dňa. S plnením pitného režimu začnite hneď ráno.

Ak nebudete celý deň piť a večer vypijete liter naraz, tak vám to už nepomôže. Noste pri sebe neustále fľašu s vodou, pomocou ktorej si môžete aj zmerať, koľko ste toho vypili. Rozhodne to nepodceňujte.

Tipy ako správne piť

Používajte fľašu, vďaka nej budete presne vedieť, koľko ste vypili tekutín.

Jedzte ovocie, obsahuje tekutiny (napr. melón je plný vody).

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button