Zdravie a krása

Ako bojovať s nespavosťou?

ako bojovať s nespavosťouS nespavosťou bojujú po celom svete v dnešnej dobe asi tak štyria ľudia z desiatich. Práve vďaka problémom s nespavosťou sa cítime bez energie, sme roztržití a hrozí vyššie riziko srdcových ochorení. Ako bojovať s nespavosťou, aby ste sa konečne vyspali doružova ?

Základné veci potrebné pre boj s nespavosťou:

Kvalitná posteľ

kvalitná posteľAby sa vám dobre spalo, je dôležité mať kvalitnú posteľ. Na preležanom matraci, na ktorom pod sebou cítite každú pružinku, sa budete prevaľovať a kvalitný spánok rozhodne nepríde.

Rovnako tak vŕzgajúca konštrukcia postele veľa kľudu nedopraje. Preto zauvažujte nad zaobstaraním nového vybavenia do spálne.

Kľud

Rušivé elementy (hlavne v panelákových domoch) dokážu prebudiť aj toho najväčšieho spáča. Hlasno pustená televízia, bujarý večierok u susedov, rozsvietené svetlo či hrajúce sa deti sú pre niekoho veľmi rušivými faktormi. Niekedy to však býva aj hlasné chrápanie vášho partnera.

cestovný set

Ak vás okolité zvuky rušia, kúpte si štuple do uší alebo odrazu celý cestovný set, obsahuje štuple do uší, masku na tvár a nos, anatomický nafukovací vankúšik, špeciálne cestovné pomôcky a zopár ďalších drobností.

Takýto cestovný set sa vám môže zísť hoci kedy.

Relaxácia

Stresové situácie, s ktorými sa denne stretávame v bežnom živote, môžu ovplyvňovať kvalitu spánku.

Snažte sa pred spaním sa k týmto situáciám nevracať, naopak, vyskúšajte nejakú z foriem relaxácie. Či už sa bude jednať o počúvanie obľúbenej hudby, čítanie alebo klasický autogénny tréning, uvoľníte sa a nebudú vás v noci budiť nočné mory.

Chladné a vetrané miestnosti

Príliš prekúrené miestnosti môžu viesť k prerušovanému spánku. Preto radšej pred spaním vyvetrajte a príliš nekúrte.

Spánkový režim

Ak je to len trochu možné, choďte spať približne v rovnakom čase. Chodenie spať každý deň o takom istom čase je jeden s najlepších spôsobov ako bojovať s nespavosťou. Pred spánkom sa tiež vyhýbajte nápojom s kofeínom a nejedzte ťažké jedlá.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button