Ako na rozšírené póry v tvári?
Rozšírené póry sú väčšinou prisudzované mastnej pleti a dokážu mladé ženy a dievčatá dosť potrápiť. Ale je potrebné si uvedomiť podstatu tohto problému, ktorého základom je genetika. Máme už zakódované, akú kvalitu pleti budeme mať. To však neznamená, že ak máte mastnú pleť a rozšírené póry v tvári, že sa s tým nedá nič robiť. Existujú praktiky a dôkladná starostlivosť o pleť, ktoré rozšírené póry stiahnu, dobre ich vyčistia a stanú sa menej nápadné a viditeľné.
Čo je na rozšírené póry v tvári potrebné:
- voda
- citrón
- make-up
- bahenná maska
- maska z vaječného bielka
Správne čistenie pleti
Podstatou, ako sa o rozšírené póry starať, je správne čistenie. Pleť by mala byť po celý deň čistá, aby sa nezanášali póry. V prípade mastnejšej pokožky by mal byť samozrejmosťou pravidelný peeling, ktorý zbavuje pleť odumretých buniek a zároveň ju dôkladne vyčistí. Dôležité je tiež odličovanie make-upu.
Pleť čistite ráno aj večer a niekoľkokrát do týždňa použite peeling. Vyvarujte sa agresívnym prípravkom, ktoré pleť vysušujú. Tieto prípravky síce majú účinok, ale len krátkodobý.
Podporujú však väčšiu produkciu mazu a póry sa začnú viac rozširovať a tým majú tendenciu sa opäť viac zanášať mazom a prachom.
Na čistenie pleti používajte čistiacu vodu pre redukciu rozšírených pórov alebo čistiacu penu, oboje zakúpite všade v lekárni.
Domáca maska a peeling na rozšírené póry na tvári
Potrebujete 1 polievkovú lyžicu cukru, olivového oleja a medu. Zvlhčite pleť a naneste peeling za pomocou jemných krúživých pohybov. Odstráňte teplou vodou. Dôležité je vždy oplachovanie tváre s teplou a nie studenou vodou.
Zmiešajte mandľovú múku s vodou, aby ste mohli pripraviť pastu. Aplikujte na póry na dobu 20 minút. Opláchnite teplou vodou, potom naneste vodu s jablčným octom.
Zmiešajte jedlú soľ a cmar, až vytvoríte jemnú emulziu.
Nanášajte na pleť s veľkými pórmi a dobre premasírujte. Opláchnite teplou vodou.
Pridajte citrónovú šťavu a trochu mlieka do ovsených vločiek. Naneste zmes na pleť a po 20 minútach odstráňte vlažnou vodou. Nepoužívajte, ak máte na pleti rany. Mohlo by to konečný výsledok ešte viac zhoršiť, preto radšej s touto procedúrou počkajte, až kým sa všetky vaše drobné ranky dobre nezahoja.
Pomoc na rozšírené póry na tvári nájdete aj v kuchyni
Na mastnú pleť je dobrý aj citrón, ktorým sa póry môžu potierať. Osvedčené je tiež zmiešať citrón s ovsenými vločkami a naniesť ako masku na tvár. Ale pozor na otvorené ranky v tvári. V takom prípade sa citrónu vyhnite a neaplikujte ho priamo na tvár.Tak ako bolo spomenuté už v článku vyššie, radšej počkajte kým sa vaša tvár nezahojí.
Ranka by sa mohla zapáliť a sčervenať, spôsobiť bolestivé komplikácie. Na rozšírenie póry výborne funguje maska z vaječného bielka, ktorá odstraňuje nečistoty a odumreté časti kože.
Vynikajúci je tiež cmar, ktorým sa masíruje pleť. Pokožka na tvári sa zjemní a získa potrebnú výživu.
Po všetkých procedúrach nezabudnite na ošetrenie pleti vhodným krémom, ktorý je určený pre problematickú pleť.
Nedostatky pleti sa dajú zakryť
Ak sa o svoju pleť staráte, s vhodnými prípravkami sa vám darí problém korigovať a aj napriek tomu subjektívne vnímate, že to nie je úplne v poriadku a podľa vašich predstáv, bez problémov používajte vhodný make-up, ktorý pleť príliš nezaťaží.
Nie je vhodné používať príliš ťažké make-upy, ktoré rozšírené póry nezakryjú, ale naopak, ešte viac zvýraznia. Jedná sa o make-upy bez olejových prísad.
Pred nanesením make-upu nie je na škodu použiť sťahovacie prípravky, najlepšie séra. Make-up sa nanáša vždy smerom dolu, lebo opačný smer rozšírené póry nezakryje, skôr naopak.