Záhrada

Ako zazimovať záhradu?

prvé mrazy - treba zazimovať záhraduPríchod jesene prináša niekoľko nevyhnutných krokov, ktoré vaša záhrada potrebuje. Kým pôda nezmrzne, máte stále dostatok času. Ten ale rýchlo letí, preto so zazimovaním záhrady neotáľajte. Ako zazimovať záhradu vám poradia nasledujúce riadky.

Kedy zazimovať záhradu

Ako som napísala v úvode, kým nie je zem zmrznutá, môžete toho ešte stále veľa zachrániť. Ideálnym mesiacom na zazimovanie záhrady je október, no v novembri nie je ešte neskoro.

Na vysádzanie ruží máte v novembri najlepší čas. Tiež nezabudnite schovať chúlostivejšie rastliny na chladné a tmavšie miesto (pivnica, garáž), kde nezamrznú.

Lístie

Ako zazimovať záhraduUrčite zhrabujte lístie, ktoré padlo zo stromov. Nenechajte ho ležať na tráve. Listy môžu trávnik zadusiť a nenapraviteľne poškodiť.

Zhrabané listy sú vynikajúce pre výrobu kompostu. Takže so zhrabaným lístím šup na komposter.

Burina

Pohrabajte všetky záhony a odstráňte burinu. Ak sa chcete zbaviť buriny, tak na jeseň je nato vhodný čas. Pôdu, ktorú zryjete, nechajte pekne pokyprenú.

Prerezávanie rastlín na záhrade pred zimou

prerezávanie rastlín - zazimovaniePrerezávajte viacročné trvalky, rovnako ako aj ovocné stromy. Obdobie vegetačného odpočinku je ideálna na prerezávanie.

Plavecký bazén a trampolína

Ak necháte nafukovací bazén na záhrade počas zimy, určite ho zakryte špeciálnou plachtou. Umiestite PET flaše alebo polystyrénové dosky na povrch, aby ste zabránili zmrznutiu povrchu a tým aj roztrhnutiu bazénu.

bezpečná trampolínaOdporúčam tiež použiť špeciálnu nemrznúcu zmes do vody, aby sa zabránilo jej zmrazeniu. Zmrazená voda môže nenávratne poškodiť bazén.

Z trampolíny opäť odstráňte ochrannú sieť a skákaciu sieť opäť zakryte pomocou špeciálnou krycou plachtou. Tá zabraňuje tomu, aby sa sneh dostal na pružinu (najdôležitejšiu časť) trampolíny a tým sa zabránilo jeho korózii.

Varovanie

Ak chcete dobre zazimovať záhradu, hnojenie vynechajte! Vykonajte túto činnosť až po príchode jari. Hnojením by ste akurát rastlinám uškodili.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button