Záhrada

Ako bojovať s burinou na záhrade?

burina na záhradeBurina je na záhradke každopádne nesympatická rastlina, ktorá tam prekáža a rastie proti našej vôli. Veľakrát pracne s burinou bojujeme, sotva záhon vyplejeme, za nejaký týždeň môžeme začať znova. Je mnoho prípravkov a prostriedkov na ničenie buriny, ale žiaden ju nezničí úplne. Hľadajme inšpiráciu a vyskúšajme prostriedky s nižšou toxicitou, také, čo sú prívetivejšie k životnému prostrediu.

Čo potrebujete ak chcete bojovať s burinou na záhrade:

  • voda
  • soľ
  • mulčovací prostriedok
  • fólie
  • noviny
  • ocot

Burinu na záhrade likvidujte octom a soľou

ako bojovať s burinouSte už znechutení donekonečna vyškrabávať vydláždené cestičky na záhrade, alebo na terase a stále tam razí nová tráva alebo burina?

Postriekajte medzery medzi dlažbou roztokom z octu a soli.

Roztok pripravíme tak, že zmiešate 2 hrnčeky octu, štvrť hrnčeka soli a niekoľko kvapiek prostriedku na umývanie riadu. Uzavrite viečko, roztok dobre premiešajte a pretrepte.

Účinné je tiež vriacu slanú vodu naliať do medzier alebo štrbín cestičiek. Je nutné dávať pozor, aby ste si neničili žiaduce rastliny.

Zadusenie buriny fóliou alebo novinami

Vyskúšajte netradičný tip mulču. Namočte niekoľko vrstiev novinového papiera, naskladaného na sebe a prestrite na plochu, kde sa burine najviac darí. Zakryte noviny aspoň čiastočne pilinami, kúskami kôry alebo nejakým iným mulčom. Ako náhle sa burina udusí a zájde, odstráňte tento improvizovaný mulč.

Rovnakú úlohu splní igelitové vrece na odpad. Rozrežte vrece vo švíkoch, aby ste zdvojnásobili veľkosť a pokryte zaburinenú plochu. Igelit môžete tiež posypať nejakým mulčovacím materiálom a ponechajte tak asi dva týždne, pokiaľ nebude zničená burina.

Burinu s dlhým koreňom zničte vodkou

Pod názvom Sumachovec sa skrýva burina, ktorá snáď všetkému odoláva. Korene má dlhé a takmer nezničiteľné, pretože ich väčšinou pretrhneme. Choďte na toho šibala s vodkou. Vážne.

Urobte roztok s dvoma lyžicami vodky a dvomi šálkami obyčajnej vody, dajte do rozprašovacej fľaše. Dehydratačné účinky vodky burinu zničia.

Podobné články

1 komentár

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button