Návody

Ako vytvoriť graf v Exceli?

Ako vytvoriť graf v ExceliJedným z hlavných bodov perfektnej prezentácie sú väčšinou názorné grafy, ktoré dopomáhajú rečníkovi lepšie vysvetliť daný problém. Možnosti tvorenia grafov, ako obrazového podania údajov z tabuľky, sú rozsiahle, vytvoriť graf je však veľmi jednoduché.

Čo budete potrebovať ak chcete vytvoriť graf v Exceli

Microsoft Excel, ktorý je súčasťou kancelárskeho balíka Microsoft Office.

Pripravte si údaje

Otvoríme si nový dokument Excelu a vytvorte v ňom tabuľku dát, z ktorej má graf vychádzať. Ak už takú tabuľku vytvorenú máte, otvorte excelovský súbor, ktorý ju obsahuje.

Tvorba grafu

Stĺpový grafV tabuľke označíme všetky dáta, ktoré chceme prezentovať. Na hornej lište, kde máme teraz aktívnu záložku Domov, vyberieme susednú záložku  (Vloženie) a z novo otvorenej ponuky vyberte vytvoriť stĺpcový graf, ktorý je pre názornú ukážku dát z tabuľky ideálny.

Vzhľad grafu v Exceli

V ponuke si vyberte formát grafu, ktorý sa Vám páči najviac a jediným kliknutím sa vytvorí základný návrh grafu z Vami označených dát.

Graf v exceli

Po kliknutí pravým tlačidlom myši na graf sa nám zobrazí ponuka s možnosťou úpravy vytvoreného grafu. Zvoľte ponuku vybrať zdroj údajov, kde budete môcť upraviť základnú (x-ovú) os grafu či obsah dát v grafe.

V pravom stĺpci ponuky sa nachádzajú čísla 1 až 4, ktoré sú totožné s číslami na osi x grafu.

Kliknutím na upraviť vyskočí tabuľka, ktorá nám umožní vybrať oblasť dát, ktoré sa neskôr objavia v popise namiesto aktuálnych čísel 1 až 4.

Odporúčané články:

Po potvrdení vznikne graf korešpondujúci so všetkými tromi stĺpcami tabuľky.

Obrazové znázornenie týchto dát je oveľa názornejšie, akodlhý a únavný výklad toho, čo je napísané na iba štyroch riadkoch tabuľky.

Posledné úpravy grafov v Exceli

Graf je možné podobným spôsobom, aj ďalej upravovať. Môžete meniť farbu stĺpcov, formát celej tabuľky či jej typ.

Záleží len na vkuse tvorcu grafu, účelu grafu a tým, koľko času sa jeho tvorbou chcete zaoberať. Možností ponúka Excel naozaj nepreberné množstvo.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button