Ako zmeniť štýly textu v programe Word?

zmena štýlu textuNie každému sa pozdávajú prednastavené štýly textu v programe Word. Buď nevyhovuje písmo, veľkosť, riadkovanie alebo umiestnenie textu v priestore. Na to však tvorcovia Wordu mysleli a dali užívateľovi možnosť vytvoriť si štýly vlastné. Tie sú potom rôzne kombinovateľné s už zavedenou radou štýlov.


Čo je potrebné ak chcete zmeniť štýly textu v programe Word

  • Microsoft Word, ktorý je súčasťou kancelárskeho balíka Microsoft Office

Ako nájsť okno na zmenu štýlu textu

Otvorte si nový dokument Word. V záhlaví vidíte aktívnu záložku „Domov„, kde je v rýchlej ponuke umiestnených niekoľko základných štýlov pre písanie textu.

zmena textu wordZa zoznamom štýlov sa nachádza ikonka s dvoma písmenami A s podtextom „Zmeniť štýly textu„. Pod týmto nápisom je potom šípka, ktorá Vám umožní otvoriť samostatné okno so štýlmi (tiež môžte použiť klávesovú skratku CTRL + ALT + SHIFT + S).

Novo otvorené okno s ponukou už zavedených štýlov obsahuje sa svojej spodnej časti sériu troch ikoniek.

Prvá z nich umožňuje tvorbu vlastného štýlu. Kliknite na ňu a zobrazí sa Vám okno, v ktorej svoj nový štýl kompletne nadefinujete.


Postup ako zmeniť štýly

word textPrvá časť okna s názvom „Vlastnosti“ udáva základné vlastnosti štýlu textu. Teda jeho názov, typ, na čom bude nový štýl založený, a to, ktorý štýl bude po použití tohto štýlu nasledovať (teda ktorým štýlom bude text pokračovať potom, čo pri písaní stlačíte tlačidlo ENTER).

Ako formátovať štýly textu

V ďalšej časti s názvom „Formátovanie“ si už navolíte písmo, veľkosť či umiestnenie textu podľa vlastných potrieb. Takto vytvorený štýl je možné používať v rôznych častiach dokumentu, v ktorom ste ho vytvorili.

Varovanie

Ak budete chcieť tento štýl používať aj v iných dokumentoch a nechcete ho v každom novom dokumente vytvárať zvlášť, vytvorte si ho v čistom dokumente Word, ktorý uložíte ako šablónu. V tejto šablóne s vami vytvoreným štýlom (či štýlmi) potom môžete písať všetky svoje dokumenty.


Mohlo by vás zaujímať

Pekný dámsky ruksak do práce

Ruksak, ideálna voľba pre aktívne ženy. Ako ho nosiť do práce?

Kým v minulosti bolo nosenie ruksakov typické skôr pre športovú a akademickú pôdu, dnes sú …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.