Návody

Ako zmeniť štýly textu v programe Word?

zmena štýlu textuNie každému sa pozdávajú prednastavené štýly textu v programe Word. Buď nevyhovuje písmo, veľkosť, riadkovanie alebo umiestnenie textu v priestore. Na to však tvorcovia Wordu mysleli a dali užívateľovi možnosť vytvoriť si štýly vlastné. Tie sú potom rôzne kombinovateľné s už zavedenou radou štýlov.

Čo je potrebné ak chcete zmeniť štýly textu v programe Word

  • Microsoft Word, ktorý je súčasťou kancelárskeho balíka Microsoft Office

Ako nájsť okno na zmenu štýlu textu

Otvorte si nový dokument Word. V záhlaví vidíte aktívnu záložku „Domov„, kde je v rýchlej ponuke umiestnených niekoľko základných štýlov pre písanie textu.

zmena textu wordZa zoznamom štýlov sa nachádza ikonka s dvoma písmenami A s podtextom „Zmeniť štýly textu„. Pod týmto nápisom je potom šípka, ktorá Vám umožní otvoriť samostatné okno so štýlmi (tiež môžte použiť klávesovú skratku CTRL + ALT + SHIFT + S).

Novo otvorené okno s ponukou už zavedených štýlov obsahuje sa svojej spodnej časti sériu troch ikoniek.

Prvá z nich umožňuje tvorbu vlastného štýlu. Kliknite na ňu a zobrazí sa Vám okno, v ktorej svoj nový štýl kompletne nadefinujete.

Postup ako zmeniť štýly

word textPrvá časť okna s názvom „Vlastnosti“ udáva základné vlastnosti štýlu textu.

Teda jeho názov, typ, na čom bude nový štýl založený, a to, ktorý štýl bude po použití tohto štýlu nasledovať (teda ktorým štýlom bude text pokračovať potom, čo pri písaní stlačíte tlačidlo ENTER).

Ako formátovať štýly textu

V ďalšej časti s názvom „Formátovanie“ si už navolíte písmo, veľkosť či umiestnenie textu podľa vlastných potrieb. Takto vytvorený štýl je možné používať v rôznych častiach dokumentu, v ktorom ste ho vytvorili.

Upozornenie

Ak budete chcieť tento štýl používať aj v iných dokumentoch a nechcete ho v každom novom dokumente vytvárať zvlášť, vytvorte si ho v čistom dokumente Word, ktorý uložíte ako šablónu. V tejto šablóne s vami vytvoreným štýlom (či štýlmi) potom môžete písať všetky svoje dokumenty.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button