NávodyInternet

Ako si vytvoriť vlastný šetrič obrazovky?

Ako si vytvoriť vlastný šetrič obrazovkyAk efektívnejšie používate nastavenie operačného systému Windows, určite ste si všimli, že šetriče obrazovky ponúkané týmto produktom spoločnosťi Microsoft nie sú zase tak moc „cool“ a už roky sa na nich takmer nič nezmenilo. V článku si teda ukážeme, ako si zadarmo a jednoducho vytvoriť vlastný šetrič obrazovky.

Čo budete potrebovať ak si chcete vytvoriť vlastný šetrič obrazovky:

  • Freeware program na vytváranie šetričov
  • Vlastné fotografie či videá

Návod ako si vytvoriť šetrič obrazovky krok za krokom

Vlastný šetrič obrazovkyPrvým a pravdepodobne časovo najnáročnejším a najdôležitejším krokom je výber obrázkov, fotografií či videí, ktoré budeme chcieť pre tvorbu šetriča obrazovky použiť.

Tie si nájdite vo svojom PC či stiahnite z internetu. Odporúčam si ich uložiť do jedného adresára.

Z internetu stiahneme freeware program WG Screensaver Creator, ktorý je pre naše účely úplne ideálny.

Po krátkej inštalácii sa Vám na ploche Vášho PC zobrazí ikonka programu. Pri prvom spustení si budete môcť vybrať z podporovaných jazykov (angličtina alebo taliančina).

Výber obrázkov na vlastný šetrič obrazovky

Prvým krokom tvorby vlastného šetriča bude načítanie zvolených obrázkov či videí. Program podporuje prípony .JPG, .BMP, .GIF a .SWF. K načítaniu použijeme tlačidlo Add Files.

Šetrič obrazovkyPo načítaní nami vybraných súborov nastavíme veľkosť zobrazovania, časový interval zmeny obrázkov, pozadia pri zapínaní a meno našeho šetriča. Na uloženie potom použijeme najnižšie umiestnené tlačidlo Create Screensaver.

Po jednoduchom vytvorení sa zameriame na použitie. Pravým tlačidlom myši kliknite na voľné miesto na ploche a zo zobrazenej ponuky si vyberte „Vlastnosti„.

Novo zobrazená ponuka obsahuje okrem nastavenia vlastností plochy a monitora aj možnosť kde si nastavíte šetrič obrazovky. Nami vytvorený šetrič obrazovky je už umiestnený medzi štandardne ponúkanými šetričmi tvorcov OS Windows.

Varovanie

Pri pomenovaní vašeho šetriča nepoužívajte názvy, ktoré sú už pre šetriče použité!
Pred tvorbou ďalších šetričov musíte vymazať skôr nahrané fotografie!

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button