Internet

Ako nastaviť domovskú stránku?

domoskú stránkuVäčšina ľudí využíva niektorý z internetových prehliadačov (a teda aj ich domovskú stránku) a vďaka nim si prechádza obsah internetu. Jedná sa o prvotný štart, vďaka ktorému sa môžete ľahko ďalej rozhodnúť, aké ďalšie stránky na internete budete prechádzať alebo aké informácie budete sledovať. Nastavenie domovskej stránky na počítači je individuálne a je možné si ho prispôsobiť úplne podľa vlastných potrieb. Nastavenie domovskej stránky je vhodné predovšetkým vtedy, ak používate počítač sami.

Postup ako nastaviť domovskú stránku

Najprv si vyberte, akú stránku chcete nastaviť ako domovskú. Mala by to byť stránka, ktorá bude vašou križovatkou pre vyhľadávanie.

ako nastaviť domovskú stránkuNajčastejšie sa zvolí oficiálna stránka internetového prehliadača, u ktorého máte aj založený email, alebo váš obľúbený webový portál. Najlepšie bude, ak vyberiete tú službu, u ktorej máte svoju e-mailovú schránku.

Jednou z možností je nastavenie domovskej stránky priamo v počítači. V počítači si otvorte „Ovládací panel“, v ňom si zvoľte „Sieť a Internet“ a následne „Možnosti internetu“. Zobrazí sa vám okno, v ktorom máte kartu „Všeobecné“ a v nej sa nachádza nastavenie domovskej stránky.

Nastavenie domovskej stránky

V drobnom okienku máte zapísanú aktuálnu úvodnú (domovskú) stránku. Ak chcete inú, tak jednoducho skopírujte URL adresu vybratej stránky, ktorú chcete ako domovskú, a vložte ju namiesto tej existujúcej. Potvrďte zmenu a máte vašu stránku nastavenú.

nastavenie domovskej stránkyDomovskú stránku môžete nastaviť aj vo svojom prehliadači a to tým, že v prehliadači opäť nájdete stránku, ktorú chcete nastaviť ako domovskú.

Následne zvolíte nastavenie, to nájdete buď v hornej ovládacej lište prehliadača, alebo v jeho pravom hornom rohu.

V nastaveniach si nájdete nastavenie domovskej stránky a potvrdíte to, že chcete použiť stránku, na ktorej sa nachádzate. Každý prehliadač disponuje týmto nastavením, niektoré ho majú iba umiestnené na inom mieste.

Pár tipov ako si nastaviť domovskú stránku

Ak ste v zamestnaní alebo v škole a domovská stránka vám nejde nastaviť, tak je možné, že má k tomuto úkonu oprávnenie (alebo spravuje heslo) len správca siete.

Ak si budete aj napriek tomu chcieť domovskú stránku nastaviť, tak je vhodné kontaktovať správcu siete.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button