Internet

Ako nainštalovať skype?

inštalácia skypuMať, respektíve nainštalovať skype sa stále oplatí, hoci má každý z nás osobné mobilný telefón ale ceny tarifov a volania už nie sú prehnane vysoké, tak ako tomu bolo predtým. Volanie z PC cez mikrofón a sieť internet je veľmi pohodlné, a ak voláte na ďalší počítač, tak aj zadarmo. Samozrejmosťou je možnosť volať na mobilné telefóny alebo z pevnej linky a to za naozaj nízke ceny, najmä do zahraničia. K tomuto účelu nám výborne poslúži program Skype. V nasledujúcich odsekoch si ukážeme, ako Skype nainštalovať.

Čo je potrebné, ak chcete nainštalovať skype:

Najprv je potrebné z internetu stiahnuť inštalačný súbor programu. Stiahnuť skype môžeme z niekoľkých rôznych zdrojov – z oficiálnych stránok tvorcu alebo z mnohých download serverov, ktoré užívateľom prinášajú široké spektrum programov a rád v oblasti IT.

ako nainštalovať skypeAkonáhle máme inštalačný súbor kompletne stiahnutý a uložený na našom počítači, môžeme spustiť jeho inštaláciu.

Pokiaľ máte oficiálnu verziu z oficiálnej stránky výrobcu, nemusíte sa báť žiadneho vírusu a pokojne môžete začať s jeho inštaláciou.

Dajte si však naozaj pozor, odkiaľ inštaláciu skypu sťahujete, v opačnom prípade môžete dostať svoj počítač a hlavne svoje dáta v ňom do ohrozenia.

V prvom kroku je potrebné zvoliť jazyk, v ktorom bude prebiehať inštalácia a následne potom celé fungovanie programu. Vyberať môžete z množstva jazykov vrátane slovenčiny. Hlavne nezabudnite zakliknúť hneď ten správny.

Keď omylom zakliknete iný a dáte ho potvrdiť, ťažko sa potom budete orientovať v nastaveniach napríklad v čínskom jazyku a horko ťažko ho budete meniť späť na zrozumiteľnejší jazyk,

Ako postupovať ďalej keď chcete nainštalovať skype

Pod menu s výberom jazyka je tlačidlo pre zobrazenie rozširujúceho nastavenia (viac možností). Jeho použitím môžeme nastaviť adresu kde nainštalovať skype, určiť, či chceme vytvoriť zástupcu na ploche a spustiť program pri štarte systému.

ako si nainštalovať skype domaPo odsúhlasení predchádzajúcej voľby sa presunieme na ďalšiu inštalačný stránku. Tu si môžeme vybrať, či chceme nainštalovať skype plus jednu miniaplikáciu, ktorá nám umožní jediným kliknutím volať na čísla zobrazené v internetovom prehliadači.

Nasleduje samotná inštalácia programu Skype. Buďte trpezliví, inštalácia sa môže pretiahnuť na niekoľko minút.

Po úspešnej inštalácii programu sa spustí prihlasovacia obrazovka, v ktorej máte na výber z dvoch možností. Buď sa môžete prihlásiť do už existujúceho účtu, alebo vytvoriť účet nový. Po prihlásení už nabehne samotný program a môžete telefonovať aj písať s priateľmi a známymi. My sa ale pozrieme na druhú variantu – tvorbu nového účtu. Prečítajte si aj články ako nainštalovať Messenger a ako nainštalovať Facebook.

Ako vytvoriť účet na skype?

Kliknutie na vytvoriť účet vás presunie na zabezpečenej stránky programu, kde pre účely registrácie vyplníte svoje základné údaje. Nutné bude vyplniť iba údaje označené hviezdičkou, zvyšok záleží na vašom uváženia.

Dôležitý je výber vášho skype mena – teda mena, ktoré uvidia všetci ostatní používatelia a podľa ktorého Vás budú hľadať priatelia. Zvoľte ho na základe účelu, za akým chcete program využívať. Pre čisto osobné účely môžete zvoliť prezývku, ale odporúča sa ich použitie vášho občianskeho mena.

Akonáhle registráciu úspešne dokončíte, stačí účet potvrdiť kliknutím na odkaz v emaile a môžete sa už prihlásiť do svojho nového účtu. Ak sa vám tento článok pozdával, vyskúšajte aj registráciu na facebook.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button