NávodyVzťahy

3 zásady ako si zvýšiť sebavedomie

veľké sebavedomieSedíte práve na pracovnej porade a šéf sa dožaduje nového nápadu, ktorý zdvihne jeho tržby. Máte v hlave stovky možností, ale zaryto mlčíte, pozeráte sa do stola a hráte si s lyžičkou v čaji. V duchu sa prehovárajú, aby sa vaše ústa rozhovorili, ale nevyjde z nich ani hláska. Na vine je vaše nízke sebavedomie. Bojíte sa, že čokoľvek poviete, bude trápne, nemiestne a spoločnosťou neprijaté. Nebolo by ale lepšie vedieť svoj um a kreativitu predať?

Ako si zvýšiť sebavedomie?

Ak vás už nebaví na každej debate so šéfom klopiť zrak a chcete byť silnou osobnosťou, ktorá dokáže stáť za svojím názorom, je tu jedna rada. Priznajte si, že máte problémy so sebavedomím. Chcete to zmeniť? Bežte do toho! A začnite tým, že zabudnete na šrámy z minulosti, prestanete sa otáčať dozadu, ale budete kráčať vpred.

Spíšte na papier udalosti, ktoré vás v minulosti posunuli ďalej. Čo ste v živote dosiahli? Nemusíte byť práve nositeľom Nobelovej ceny, predsa aj to, že prestanete fajčiť je veľký úspech! Prvé miesto v recitačnej súťaži, zloženie skúšky dospelosti, vodičák, dokázali ste podržať jedného z rodičov, keď bolo treba! To všetko ste zvládli perfektne!

Pokračujte ďalej, stanovte si ciele, ktoré chcete dosiahnuť. Postupujte trebárs po malých krôčikoch, dôležité je ale vydržať a dotiahnuť všetko dokonca! A hlavne veriť tomu, že na to máte.

1. Majte sa radi

majte sa radiTu je pes zakopaný. Ak nedokážete prijať, že ste skvelý a jedinečný človek a nevážite si sami seba, máte veľký problém. Musíte mať radi svoje telo, svoju dušu, všetko, čo k vám patrí.

Naznačil vám kedysi váš expriateľ, že váš zadok nie je práve najmenší, a vy máte odvtedy sebavedomie na bode mrazu? Alebo ste v detstve počúvali, že to aj tak v živote nikam nedotiahnete? Naozaj tomu veríte?

Pohľad ostatných nie je dôležitý

Nezáleží na tom, čo si o vás myslia druhí, ide o to, ako sa vidíte vy sami! Zmeňte svoje myslenie, pohľad na seba. A ak sa vám na sebe predsa len niečo nepáči, pokúste sa s tým niečo urobiť.

Po deťoch vám zostalo 10 kíl? Ste so zmenou tela spokojná? Tak nič neriešte, aj keby vám okolie vykladalo, že ste teraz nejako bacuľatá. Ale ak sa sama sebe nepáčite a vaše brucho, pripomínajúce pneumatiku, vás deptá, nájdite si vhodný šport. Vaše telo sa nielen sformuje, ale budete mať hneď lepšiu náladu.

2. Myslite pozitívne

Len sa priznajte, koľkokrát za deň si poviete: ,, To rovnako nemá cenu, nedokážem to, na to nemám! „Prestaňte vidieť všetko čierno a myslite pozitívne! Úspešní ľudia sa nepodceňujú, naopak. Pozerajú sa dopredu, nezhadzujú sa pred ostatnými a hlavne nešetria chválou. Dokážu pochváliť nielen ostatných, ale predovšetkým seba. Skúste to tiež!

Každý deň nájdite niekoľko vecí za ktoré sa pochválite. Podarilo sa vám v práci dohovoriť výhodnú zákazku, uvarili ste výborný obed, ušili deťom do škôlky praktické vrecúško na papuče, alebo ste umyli auto? Skvelé! Toľko dôvodov na to sa pochváliť.

Buďte konečne sebaistí

ako si zvýšiť sebavedomieZodvihnite hlavu a rozhliadnite sa okolo seba. Ak vás niekto pozve do spoločnosti, choďte. Nebojte sa ľudí a ani ich názoru na vás. Prestaňte sa s niekým porovnávať, život predsa nie je o tom, že medzi sebou budeme bojovať o to, kto je lepší. Urobte si taký život, ktorý budete radi žiť.

Narovnajte sa, usmejte a na budúci porade sa prihláste o slovo. O svojich nápadoch hovorte sebaisto a dostatočne nahlas. A aj napriek tomu, že by vaše nápady šéfa náhodou nenadchli, večer si môžete zapísať do pomyselného listu pochvál jednu obrovskú.

Podobné články

1 komentár

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button