NávodyDomácnosť

Ako uviesť bazén do prevádzky po zime?

uviesť bazén do prevádzky zahŕňa aj pHUviesť bazén do prevádzky do novej sezóny závisí predovšetkým na tom, ako veľa času a starostlivosti ste venovali jeho príprave na zimu. Odpratanie bezpečnostných plavákov je totiž len začiatok

Čo je potrebné, keď chceme uviesť bazén do prevádzky po zime:

  • bazén
  • vyčistenie bazénu

uviesť bazén do prevádzky po zimeBazény zakryté sieťovinovou plachtou s hladinou riadne pokrytou plavákmi vyžadujú najmenej jarných prác. Pred samotným odkrytím bazéna odstráňte lístie a ďalšie nečistoty z jeho bezprostredného okolia.

Potom zložte plachtu, upracte plaváky a zoberte prípadne hrubé nečistoty z povrchu vody.

Teraz je na rade vyčistenie dna bazéna za pomoci vodného vysávača (filtre prečistite niekoľkokrát, usadenín bude naozaj veľa).

Potom vyčistite steny bazéna špeciálnym gélom. Dopustite vodu tak, aby dosahovala cca 10 cm pod okraj. Prečítajte si aj článok ako vyčistiť bazén.

Test pH v bazéne

Bazén nechajte jeden deň oddýchnuť, potom skontrolujte pH vody. Optimálne hodnoty sa pohybujú na škále medzi hodnotami 6,8 a 7,2.

Vyššia pH podporuje minerálne zákaly, nižšia naopak urýchľuje koróziu kovových častí bazéna. PH upravte za pomoci vhodné chémie. Hodnoty kontrolujte aspoň 1x za štrnásť dní po celú sezónu.

Zapojenie filtrácie je nutné, ak chceme uviesť bazén do prevádzky

uviesť bazén do prevádzky a jeho filtráciaSprávne uskladnená piesková filtrácia vyžaduje len minimálnu námahu. Dobre preperte pieskovú náplň (a to aj napriek tomu, že ste to urobili na jeseň) a filtráciu znova zapojte. Dbajte na správne uzemnenie.

Pred zapojením filtrácie ošetrite vodu tzv. štartovacou dávkou chlóru. Množstvo spočítate jednoducho: na 50 metrov kubických vody potrebujete 25 malých tabliet alebo 300 g granulátu.

Akonáhle vodu ošetríte, zapojte filtráciu na trvalý chod. Po dvoch dňoch prevádzky je bazén pripravený na kúpanie.

Dva dni sú naozaj nutnosť, urýchlenie filtrácie toľko obľúbeným protiprúdom skôr proces čistenia spomaľuje a prinesie vám počas sezóny nemálo problémov. Druhý deň filtrovania môžete zapojiť aj solárny ohrev vody.

Uviesť bazén do prevádzky zahŕňa aj jeho príslušenstvo

Dva dni povinnej filtrácie využite na ošetrenie všetkého bazénového príslušenstva. Nafukovacie lehátka, kruhy a podobné pomôcky opatrne nafúknite a skontrolujte úniky vzduchu. Malé dierky možno prelepiť špeciálnou páskou. Potom všetko umyte teplou vodou a nechajte uschnúť.

Umytie rozhodne uvítajú aj ďalšie bazénové pomôcky, napr. topánky do vody alebo najrôznejšie lopty k vodným hrám.

Sú to posledné nevyhnutné práce, teraz si môžete už len užívať. Ale nezabudnite na prevenciu počas sezóny, inak si celkové čistenie bazénu veľmi skoro zopakujete!

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button