AkoaPreco.com / Návody / Ako udržiavať saunu?

Ako udržiavať saunu?

ako jednoducho udržiavať saunuZaobstaraním sauny si môže každý zabezpečiť veľa príjemných hodín relaxácie. Spoločne so saunou prichádza však aj povinnosť údržby. Udržiavať saunu je nevyhnutné, aby sa v nej nehromadili baktérie a plesne. Samotná sauna musí byť úplne hygienická a jedine tak sa môžeme spoľahnúť na príjemné saunovanie bez akýchkoľvek rizík. Na trhu však existuje viac druhov sáun, ako udržiavať saunu?


Udržiavať saunu musíme pravidelným čistením

udržiavanie saunyKeďže sa v saune hromadí veľké množstvo vlhkosti, tak je potrebné 1-2x za mesiac saunu vyčistiť, aby sa v nej nevyvíjali zárodky plesní a tiež baktérie. Okrem pravidelného umývania by raz za rok malo prebehnúť veľké upratovanie, ktoré bude mať za účel kompletné vypratanie a vyčistenie.

Umývanie fínskej sauny

Jedná sa o najčastejší typ sauny, starostlivosť o túto saunu nie je nijako zložitá. Hlavným cieľom je urobiť také upratovanie, ktoré zaistí perfektnú zdravotnú nezávadnosť.

Saunu otvorte a najprv skontrolujte, či neobsahuje hrubšie nečistoty a ak áno, tak ich kefou odstráňte. Následne môžete začať údržbu.


Akými prípravkami saunu udržiavať

Vyberte si šetrný chemický prostriedok proti plesniam. Môžete použiť aj SAVO, ale len v prípade, že je drevo nalakované alebo inak ošetrené.

postup ako udržiavať saunuVo všetkých ostatných prípadoch použite antibakteriálny čistiaci prostriedok, ktorý neobsahuje chlór, naneste ho na jemnú hubku a celý povrch sauny vyčistite. Použite iba drobné množstvo vody, aby bola hubka len vlhká. Následne saunu dôkladne vyvetrajte a nechajte ju preschnúť. Pokiaľ máte parafínový olej tak s ním následne drevo ošetrite.

Umývanie infrasauny

Na umývanie infrasauny sa používajú prostriedky, ktoré sú priamo na infrasauny odporúčané. Postup čistenia je inak rovnaký ako u fínskej sauny.

Veľké čistenie domácej sauny


Veľké čistenie vykonávajte len raz alebo dvakrát za rok. Počas tohto čistenia je potrebné vypratať všetok obsah sauny, teda aj stoličky, lavice, kachle, skrátka všetko.

Saunu následne dôkladne vyčistite a nechajte vetrať, aby vyschla. Medzitým umyte a vyčistite aj veci, ktoré ste zo sauny vyniesli. Keď bude všetko suché, tak opäť všetko upracte do sauny.

Ďalšie odporúčané články:


Mohlo by vás zaujímať

ako urobiť mydlové muffiny

Ako na mydlové muffiny?

Prinášame vám návod ako si pripraviť mydlové muffiny. Mydlové muffiny síce nie sú k jedlu, …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.