Úvod / Zvieratá / Ako sa zbaviť štekania psa?

Ako sa zbaviť štekania psa?

štekanie psaHovorí sa, že pes, ktorý šteká, nehryzie. Bohužiaľ v mnohých prípadoch môže byť takéto štekanie veľmi nepríjemné, a to nielen pre samotného majiteľa, ale hlavne pre susedov. Ak je majiteľ doma, väčšinou nie je problém psa skrotiť jednoduchým povelom. Problém však nastáva v čase, keď majiteľ dom opustí a svojho psa nechá samého. Ten potom veľmi často nielen šteká, ale aj vyje, čím dáva najavo predovšetkým túžbu po svojom pánovi. Ako sa definitívne zbaviť štekania psa?

Protištekací obojok a ako sa zbaviť štekania psa


protištekací obojokJednou z možností je takzvaný protištekací obojok. Tento špeciálny obojok, ktorý zoženiete v špecializovaných predajniach s potrebami pre chovateľov, funguje na princípe známeho Pavlovho reflexu – teda respektíve skôr na opačnom princípe.

Zakaždým keď pes zašteká, vydá obojok pre neho nepríjemný zvuk. Postupom času pes samozrejme zistí, prečo je zvuk vydávaný a štekanie je preč. Tým sa však u psa neeliminuje jeho prípadná túžba po milovanom pánovi. Niekomu však tento spôsobu môže pripadať pre jeho miláčika nevhodný.

Láska ku psíkovi

láska ku psovi a ako sa zbaviť štekania psaOveľa efektívnejší a prijateľnejšie spôsob je psa to skrátka naučiť. Hoci je to beh na dlhú trať, je to oveľa efektívnejšie, než keď budete psa protištekacím obojkom trestať.

Pravidelne sa svojmu psovi venujte a naučte ho na povel, pri ktorom budete opúšťať byt. Zo začiatku stačí na krátke chvíle.

Pokiaľ pes vydrží byť skutočne ticho, preháňajte pochvaly a dajte mu aj nejakú tu maškrtu. Naopak ak bude štekať a zavýjať, prejavte dôrazne svoj nesúhlas.

Ako ho utíšiť?


Postupom času samozrejme predlžujte dobu, kedy budete preč. Vďaka tomu bude psík vedieť, že sa vrátite a čo viac, že ​​mu dáte aj maškrtu.

V podstate funguje táto výchova ako sa zbaviť štekania psa podobne ako spomínaný obojok, iba je v nej aj podstatná časť ľudskosti a samozrejmé vzájomnej dôvery. Táto metóda funguje na pozitívnom princípe – ak je pes poslušný, dostane odmenu.

Čo je rozhodne lepšie ako negatívny princíp obojku – ak je pes dobrý, nič nedostane a dostane iba trest, ak hnevá. Ostatne čomu by ste dali prednosť vy?

Ako sa zbaviť štekania psa?
5 (99.23%) 26 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

psie cukrovinky pre spestrenie

Ako upiecť svojmu miláčikovi psie cukrovinky?

Hlavne Vianoce sú časom, kedy sú naše stoly plné najrôznejších koláčov, ktoré pochopiteľne lákajú aj …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *