AkoaPreco.com > Zvieratá > Ako sa zbaviť štekania psa?

Ako sa zbaviť štekania psa?

štekanie psaHovorí sa, že pes, ktorý šteká, nehryzie. Bohužiaľ v mnohých prípadoch môže byť takéto štekanie veľmi nepríjemné, a to nielen pre samotného majiteľa, ale hlavne pre susedov. Ak je majiteľ doma, väčšinou nie je problém psa skrotiť jednoduchým povelom. Problém však nastáva v čase, keď majiteľ dom opustí a svojho psa nechá samého. Ten potom veľmi často nielen šteká, ale aj vyje, čím dáva najavo predovšetkým túžbu po svojom pánovi. Ako sa definitívne zbaviť štekania psa?


Protištekací obojok a ako sa zbaviť štekania psa

protištekací obojokJednou z možností je takzvaný protištekací obojok. Tento špeciálny obojok, ktorý zoženiete v špecializovaných predajniach s potrebami pre chovateľov, funguje na princípe známeho Pavlovho reflexu – teda respektíve skôr na opačnom princípe.

Zakaždým keď pes zašteká, vydá obojok pre neho nepríjemný zvuk. Postupom času pes samozrejme zistí, prečo je zvuk vydávaný a štekanie je preč. Tým sa však u psa neeliminuje jeho prípadná túžba po milovanom pánovi. Niekomu však tento spôsobu môže pripadať pre jeho miláčika nevhodný.


Láska ku psíkovi

láska ku psovi a ako sa zbaviť štekania psaOveľa efektívnejší a prijateľnejšie spôsob je psa to skrátka naučiť. Hoci je to beh na dlhú trať, je to oveľa efektívnejšie, než keď budete psa protištekacím obojkom trestať.

Pravidelne sa svojmu psovi venujte a naučte ho na povel, pri ktorom budete opúšťať byt. Zo začiatku stačí na krátke chvíle.

Pokiaľ pes vydrží byť skutočne ticho, preháňajte pochvaly a dajte mu aj nejakú tu maškrtu. Naopak ak bude štekať a zavýjať, prejavte dôrazne svoj nesúhlas.

Ako ho utíšiť?


Postupom času samozrejme predlžujte dobu, kedy budete preč. Vďaka tomu bude psík vedieť, že sa vrátite a čo viac, že ​​mu dáte aj maškrtu.

V podstate funguje táto výchova ako sa zbaviť štekania psa podobne ako spomínaný obojok, iba je v nej aj podstatná časť ľudskosti a samozrejmé vzájomnej dôvery. Táto metóda funguje na pozitívnom princípe – ak je pes poslušný, dostane odmenu.

Čo je rozhodne lepšie ako negatívny princíp obojku – ak je pes dobrý, nič nedostane a dostane iba trest, ak hnevá. Ostatne čomu by ste dali prednosť vy?


Mohlo by vás zaujímať

ako upiecť psie sušienky

Ako upiecť sušienky pre psov?

Prinášame vám recept ako upiecť sušienky pre psov. Každý, kto má doma psíka, má tiež …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.