Ako si vybraťDetiPráca a vzdelanieŠkola

Ako vybrať materskú škôlku pre deti?

Ako vybrať materskú škôlku pre detiŠtátne škôlky sú aj niekoľko rokov dopredu plné a vďaka tomu narastá ponuka súkromných predškolských zariadení. Väčšina rodín volí škôlku, ktorá je pokiaľ možno blízko a hlavne tú, kam sú ochotní vaše dieťa prijať. Ako správne vybrať materskú škôlku pre vaše dieťa, na čo si dať pozor, čo si zistiť a ako postupovať vám poradia nasledujúce riadky.

Základné otázky pred výberom materskej škôlky

materská školkaHľadám preškolské zariadenie alebo kolektívne stráženie detí? Ako dobre vybrať materskú škôlku pre deti?

Je súkromná škôlka zapísaná v registri škôl Krajského úradu? Ak áno podlieha totiž nariadením, ako bežné škôlky prevádzkované obcou – hygienickým, vzdelávacom aj iným nariadením.

Ak ale nie, musíme sa pýtať, kto a ako zaručuje kvalitu vzdelávania.

Má škôlka ucelený vzdelávací program?

škôlka pre detiVzdelávací program je verejný dokument, ktorý na základe tohto – zákonom daného – rámcovo vzdelávacieho programu škôlka vypracúva a ktorý má presne dané náležitosti.

Musíme sa ale tiež zamyslieť nad tým, aký je zámer určitých krúžkov a či tým škôlka sleduje konkrétne ciele alebo či len potrebuje naplniť denný program.

Určite neplatí dobrá škôlka = veľké množstvo krúžkov.

Uvažujete o cudzojazyčnej škôlke?

Malo by nás zaujímať, či sú medzi učiteľmi rodení hovoriaci, ak áno aká je ich kvalifikácia.

A ďalšie otázkou je či majú deti v cudzojazyčnej škôlke plnohodnotný predškolský programu v angličtine alebo je hlavnou náplňou dňa výučba angličtiny.

Atmosféra škôlky

Pri návšteve škôlky by nás tiež mala upútať atmosféra. Ako na nás pôsobí pani riaditeľka / učiteľka; hlavné je rozhliadať sa okolo seba. Pozrieť na výzdobu škôlky, na detský kútik.

Čím sa deti práve niečím zaoberajú, čo je na nástenke a či sú tu viditeľné a zrozumiteľné informácie pre rodičov.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button