Nezaradené

Ako naučiť svoje deti plynule po anglicky?

ako naučiť dieťa plynule hovoriť po anglickyNaučiť sa cudzí jazyk je podstatne jednoduchšie teraz, ako v minulosti. V minulosti nebol taký výber jazykových škôl, ktoré by umožňovali spraviť si certifikát z cudzieho jazyka takému kvantu ľudí ako teraz. Využite to, že mesiac čo mesiac rastie počet ľudí, ktorí by chceli ovládať plynule aspoň jeden zo svetových jazykov – najmä angličtinu. Čo ale deti? Ako naučiť svoje deti plynule hovoriť po anglicky?

Hovorte s nimi po anglicky už od útleho veku

študovanie cudzích jazykovAby si vaše dieťa zvyklo na cudzí jazyk, hovorievajte s ním počas dňa striedavo materinským jazykom a striedavo anglickým jazykom. Je dôležité, aby ste komunikačné schopnosti svojho dieťaťa podchytili už v útlom veku. Dieťa je práve v období 3-5 rokov najviac učenlivé.

Najlepšie uplatníte svoje jazykové schopnosti u dieťaťa práve pri spoločných hrách. Či už staviate zložité puzzle 1000, alebo sa hráte s elektrickými autíčkami, komunikujte so svojim dieťaťom výhradne cudzím jazykom. Naučte ho reagovať v cudzej reči a uvidíte, že neskôr, keď dieťa nastúpi do školy, tieto skúsenosti určite ocení.

Prihláste ho do jazykovej školy

Ak vy ako rodič neovládate cudzí jazyk a máte k dispozícii viac financií, investujte do vzdelania svojho dieťaťa. O školstve sa nemusíme vyjadrovať. Vieme, že na Slovensku to už nie je ako kedysi. Aby sa deti dokázali naučiť cudzí jazyk, je potrebné ich skôr, či neskôr prihlásiť na intenzívny kurz angličtiny pre deti, kde skúsení pedagógovia pripravia vaše dieťa na cudzí jazyk a výrazne mu uľahčia učenie počas nasledujúcich rokov na strednej a vysokej škole.

Nemyslíte, že je lepšie našetrené peniaze investovať do vzdelania dieťaťa a pripraviť mu tak lepšie možnosti do budúcnosti?

Podobné články

1 komentár

  1. Článok sa podaril! Videohry su jeden zo zarucenych sposobov, ako deti naucit anglictinu nielen prirodzene, ale aj efektívne a oveľa rýchlejsie. Deti su v kontakte s beznou hovorenou anglictinou a dokazu prijimat nove slovicka rychlejsie a nasledne reagovat v anglickych konverziaciach ovela spontannejsie a rychlejsie.

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button