Ako si vybrať

Ako vybrať zvlhčovač vzduchu?

exkluzívny zvlhčovač vzduchuUvažujete o nákupe čističky alebo zvlhčovača vzduchu? Podľa odborných štúdií by sa mala vlhkosť v interiéroch udržiavať v lete na 40-55% a v zime na 45-65%. Extrémne nízka, či naopak vysoká vlhkosť vzduchu škodí organizmu, ale aj zariadeniu interiéru. Pri výbere zvlhčovača vzduchu do bytu by ste sa mali riadiť účelom a určením miesta, kam chcete zvlhčovač vzduchu umiestniť. Podmienky, napríklad v detskej izbe, by mali byť trochu odlišné od ostatných miestností v byte. Rozlišujeme zvlhčovače vzduchu najmenej hlučné, zvlhčovače s veľkou nádobkou a ultrazvukové. Pri výbere prístroja by ste mali venovať náležitú pozornosť aj ďalším parametrom zvlhčovača. Poďme sa s nimi zoznámiť.

Podľa čoho vyberať zvlhčovač vzduchu:

Veľkosť miestnosti

Maximálna veľkosť je udávaná u každého prístroja. Ak by ste zvlhčovač vzduchu umiestnili do väčšieho priestoru, efekt by sa vytratil pre nedostatočný výkon, preto buďte precízni.

Výkon a spotreba zvlhčovača

nenápadný zvlhčovač vzduchuVýkon zvlhčovača vzduchu sa určuje podľa toho, koľko gramov pary je vytvorených za hodinu prevádzky. U niektorých prístrojov možno tento výkon regulovať a sú teda jednoduchšie na ovládanie.

Samozrejme, skoro žiadnu pozornosť nevyžadujú zvlhčovače s automatickou reguláciou. Vhodné je, keď má prístroj zabudovaný vlhkomer.

Ak nie, je dobré ho do miestnosti umiestniť.
Tento parameter rozhoduje o tom, ako častú pozornosť bude váš zvlhčovač vzduchu vyžadovať.

Väčšinou sa zvlhčovače vypínajú automaticky pri spotrebovaní vody. S veľkosťou nádržky súvisí aj nastaviteľnosť doby prevádzky. Na trhu sú aj zvlhčovače s diaľkovým ovládaním.

Hlučnosť

Hlučnosť, ktorú prístroj vydáva môže byť pre citlivejších ľudí podstatnou vlastnosťou. Väčšina zvlhčovačov vytvára hluk do 25 dB.

Rôzne technológie zvlhčovačov

Diskové zvlhčovače

ultrazvukový zvlhčovač vzduchuDiskové zvlhčovače pracujú na princípe rotácie diskov vo vodnom kúpeli.

Ide o prirodzené zvlhčovanie a navyše je vzduch prečistený. Eliminujú sa pri tom aj častice prachu.

Ultrazvukové zvlhčovače

Ultrazvukové zvlhčovače sú ideálne do všetkých priestorov. Voda sa v nich mení na paru, ktorá je vyfukovaná a jasne viditeľná.

Studené zvlhčovače

Studené zvlhčovače prirodzene odparujú vzduch, ktorý je ako suchý nasávaný cez zvlhčovací filter a získava tak vlhkosť. Neodporúča sa však alergikom pre možný rast baktérií.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button