Deti

Ako obliecť dieťa do škôlky?

dieťa v škôlkePri hlave naliehavo rinčiaci budík je neklamným znamením, že je čas vstávať. Po pamäti vyhrabeme papuče spod postele a so strapatou hlavou a očami ešte napoly zavretými opustíme vyhriatu postieľku, do ktorej by sme sa tak radi vrátili. Po nevyhnutnej rannej hygiene sme už natoľko prebudení, že si s hrôzou uvedomíme, že sme síce na cestu do práce pripravení, avšak v posteli nám zostali naši malí spáči. Kozmickou rýchlosťou vykonáme budíček aj im a potom začne zmätené pobehovanie po byte a zháňanie oblečenia a ďalších nevyhnutných potrieb do škôlky. Ako obliecť dieťa do škôlky?

Večernú prípravu do škôlky nepodceňujte

Aj takto môže v niektorých domácnostiach prebiehať ranná príprava malých škôlkarov. Omnoho lepšou variantou pre nás a rovnako aj pre naše ratolesti je príprava oblečenia vopred. Ak je ranné chystanie detí do škôlky na oteckoch, musíme večernej príprave vecí a hlavne potom dôkladnému poučeniu našich mužských náprotivkov venovať dvojnásobnú pozornosť a starostlivosť.

deti v škôlkeAvšak ani potom si my matky nemôžeme byť úplne isté, že deti v nachystanom oblečení skutočne do škôlky odídu. Na niektorých deťoch je možné na prvý pohľad poznať, že ich obliekal otecko. Skrátka sú určité veci, na ktoré muži nemajú bunky …

Prečítajte si aj článok ako obliecť novorodenca.

Aké veci nachystať?

ako obliecť dieťaPodľa počtu škôlkarov si dopredu pripravíme kôpky s oblečením, v ktorých nesmie chýbať spodná bielizeň, tielko, ponožky, v zime pančušky, nohavice, tričko, svetrík či mikina a nakoniec – samozrejme s prihliadnutím k aktuálnemu počasiu a ročnému obdobiu – bunda a čiapočka.

Ak máme všetko prichystané vopred, odpadá ranný stres s chystaním a zháňaním čistého a vhodného oblečenia.

Náhradné oblečenie so sebou

Ak nemajú naše deti v škôlke svoju skrinku s vecami, musíme im zbaliť do tašky či batôžka papuče, veci na prezlečenie ako tričko alebo radšej dve pre prípad, že sa naša ratolesť poleje či zašpiní jedlom, tepláky, pre dievčatká zásterku alebo šatočky, náhradnú spodnú bielizeň, tenšiu mikinu na prechádzku, pláštenku a v neposlednom rade tiež pyžamo na spanie.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button