AkoaPreco.com > Ako si vybrať > Ako si dobre vybrať školu pre predškolákov?

Ako si dobre vybrať školu pre predškolákov?

ako si vybrať školuAk si neviete rady, je naozaj dobré si všetko starostlivo naplánovať a premyslieť. Určite nedoporučujeme vybrať školu pre pedškolákov bez toho aby ste si nezistili základné informácie o danej škole. Aké informácie si zistiť a na čo si dať pozor vám poradia nasledujúce riadky. Ako správne  vybrať školu pre predškolákov?


Referencie na školu pre predškolákov

základná školaMali by sme si v okolí zabezpečiť dostatok referencií a prihliadnuť aj k tomu odkiaľ sú. Dobrou referenciou je aj to, že školu navštevuje veľké množstvo detí známych. O škole pozitívne hovoria v médiách a v obci, škola sa nebojí prezentovať sa na verejnosti.

Vzdelávací program

Hlavne formy a spôsoby jeho naplňovania. Mali by sme sledovať dianie školy dlhší čas ešte pred zápisom. Aké akcie škola organizuje a kto sa ich zúčastňuje? Prezentuje škola výsledky žiackych prác? Koľko žiakov bolo prijatých na viacročné gymnáziá – je prijatie na gymnázium vôbec jedným z cieľov školy?


Prostredie

Hygienické podmienky, vybavenie učební, telocvičňa, ihrisko a ďalšie priestory k výučbe aj k využitiu voľného času a prestávok.

škola pre predškolákovAko vyzerá jedáleň, kde sa deti stravujú, aká je jej ponuka a systém objednávania obedov? Dôležité je aj zázemie školy – jej atmosféra, vzťahy medzi učiteľmi, kolektív, vzťahy detí a učiteľov.

Školská družina

Či zmiešané oddelenie? Má svoj vlastný program alebo tú deti pobehujú väčšinu času ako zmyslov zbavené? Kto sa o ne stará a do koľkých hodín je deťom prístupná.

Cudzie jazyky


Kto jazyky vyučuje ? Môžete sa pýtať rodičov, ktorí mali v tejto triede deti. Aké metódy výučby sa používajú, prípadne aké kurzy v rámci svojho sebavzdelávanie absolvovali, akým spôsobom škola (učiteľ) žiakov hodnotí.


Mohlo by vás zaujímať

ako vybrať krbové kachle

Ako vybrať krbové kachle?

Krbové kachle sú krásnym a efektívnym doplnkom interiéru. Kachle sú zdrojom príjemného tepla a vytvárajú útulnú …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.