Úvod / Ako si vybrať / Ako si dobre vybrať školu pre predškolákov?

Ako si dobre vybrať školu pre predškolákov?

ako si vybrať školuAk si neviete rady, je naozaj dobré si všetko starostlivo naplánovať a premyslieť. Určite nedoporučujeme vybrať školu pre pedškolákov bez toho aby ste si nezistili základné informácie o danej škole. Aké informácie si zistiť a na čo si dať pozor vám poradia nasledujúce riadky. Ako správne  vybrať školu pre predškolákov?

Referencie na školu pre predškolákov


základná školaMali by sme si v okolí zabezpečiť dostatok referencií a prihliadnuť aj k tomu odkiaľ sú. Dobrou referenciou je aj to, že školu navštevuje veľké množstvo detí známych. O škole pozitívne hovoria v médiách a v obci, škola sa nebojí prezentovať sa na verejnosti.

Vzdelávací program

Hlavne formy a spôsoby jeho naplňovania. Mali by sme sledovať dianie školy dlhší čas ešte pred zápisom. Aké akcie škola organizuje a kto sa ich zúčastňuje? Prezentuje škola výsledky žiackych prác? Koľko žiakov bolo prijatých na viacročné gymnáziá – je prijatie na gymnázium vôbec jedným z cieľov školy?

Prostredie

Hygienické podmienky, vybavenie učební, telocvičňa, ihrisko a ďalšie priestory k výučbe aj k využitiu voľného času a prestávok.

škola pre predškolákovAko vyzerá jedáleň, kde sa deti stravujú, aká je jej ponuka a systém objednávania obedov? Dôležité je aj zázemie školy – jej atmosféra, vzťahy medzi učiteľmi, kolektív, vzťahy detí a učiteľov.

Školská družina

Či zmiešané oddelenie? Má svoj vlastný program alebo tú deti pobehujú väčšinu času ako zmyslov zbavené? Kto sa o ne stará a do koľkých hodín je deťom prístupná.

Cudzie jazyky


Kto jazyky vyučuje ? Môžete sa pýtať rodičov, ktorí mali v tejto triede deti. Aké metódy výučby sa používajú, prípadne aké kurzy v rámci svojho sebavzdelávanie absolvovali, akým spôsobom škola (učiteľ) žiakov hodnotí.

Ako si dobre vybrať školu pre predškolákov?
5 (99.26%) 27 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

opasky pre pánov

Ako vyberať pánske opasky?

Pánske opasky patria medzi základné módne doplnky, ktoré dokážu dať smer celému nášmu obliekaniu, ale …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *