Ako si dobre vybrať školu pre predškolákov?

ako si vybrať školuAk si neviete rady, je naozaj dobré si všetko starostlivo naplánovať a premyslieť. Určite nedoporučujeme vybrať školu pre pedškolákov bez toho aby ste si nezistili základné informácie o danej škole. Aké informácie si zistiť a na čo si dať pozor vám poradia nasledujúce riadky. Ako správne  vybrať školu pre predškolákov?


Referencie na školu pre predškolákov

základná školaMali by sme si v okolí zabezpečiť dostatok referencií a prihliadnuť aj k tomu odkiaľ sú. Dobrou referenciou je aj to, že školu navštevuje veľké množstvo detí známych. O škole pozitívne hovoria v médiách a v obci, škola sa nebojí prezentovať sa na verejnosti.

Vzdelávací program

Hlavne formy a spôsoby jeho naplňovania. Mali by sme sledovať dianie školy dlhší čas ešte pred zápisom. Aké akcie škola organizuje a kto sa ich zúčastňuje? Prezentuje škola výsledky žiackych prác? Koľko žiakov bolo prijatých na viacročné gymnáziá – je prijatie na gymnázium vôbec jedným z cieľov školy?


Prostredie

Hygienické podmienky, vybavenie učební, telocvičňa, ihrisko a ďalšie priestory k výučbe aj k využitiu voľného času a prestávok.

škola pre predškolákovAko vyzerá jedáleň, kde sa deti stravujú, aká je jej ponuka a systém objednávania obedov? Dôležité je aj zázemie školy – jej atmosféra, vzťahy medzi učiteľmi, kolektív, vzťahy detí a učiteľov.

Školská družina

Či zmiešané oddelenie? Má svoj vlastný program alebo tú deti pobehujú väčšinu času ako zmyslov zbavené? Kto sa o ne stará a do koľkých hodín je deťom prístupná.

Cudzie jazyky

Kto jazyky vyučuje ? Môžete sa pýtať rodičov, ktorí mali v tejto triede deti. Aké metódy výučby sa používajú, prípadne aké kurzy v rámci svojho sebavzdelávanie absolvovali, akým spôsobom škola (učiteľ) žiakov hodnotí.


Mohlo by vás zaujímať

Podľa čoho si vybrať záhradný altánok

Ako vybrať záhradný altánok? Riaďte sa týmito faktormi!

Záhrada je miesto, ktoré môže mať skutočne široké využitie. Okrem toho, že si v nej …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.