Ako si vybraťElektronika

Ako vybrať diktafón?

použitie diktafónuDiktafóny boli odjakživa obľúbenou pomôckou predovšetkým špehov a prírodovedcov, ktorí si nahrávali zvuky zvierat. V dnešnej dobe sú diktafóny stále populárne, toto drobné zariadenie možno využiť ako skvelý dôkazný materiál pri rôznych rokovaniach, ale aj ako bezpečnostný prvok alebo pri nahrávaní prednášok. Hoci má každý moderný telefón v sebe diktafón zabudovaný, tak je ich kvalita neporovnateľná s klasickými diktafóny, ktoré poskytnú jednoduché ovládanie a perfektný zvukový záznam. Najpopulárnejšie sú digitálne diktafóny, ktoré si predstavíme prvýkrát. Prečítajte si článok ako vybrať diktafón?

Podľa čoho si vybrať diktafón

Pamäť diktafónu

Ako vybrať diktafónSkúste si vybrať diktafón, ktorý bude disponovať dostatočne veľkú internou pamäťou. Ak vám pamäť stačiť nebude, tak zvoľte diktafón na pamäťové karty.

Jedná sa o najlepšiu možnosť, s ktorou môžete karty meniť a sami si určovať celkovú kapacitu nahraného zvuku.

Formát

Diktafón by mal poskytnúť základné formáty nahrávania. Výber orientujte aj podľa formátu, ktorý potrebujete vy, základom by mali byť formáty MP3/4, WMV, WAV a iné.

Pripojenie a prepojenie

Pre jednoduchšiu prácu s nahraným zvukom by mal ísť diktafón prepojiť s počítačom.

Ak plánujete pripájať aj externý mikrofón, či čokoľvek iné, tak sa presvedčte, či  a ako má k tomu prispôsobené konektory.

Kompatibilita

Zistite si možnosti softvéru, moderný býva prevod hovoreného prejavu do písaného a ďalšie moderné programy, ktoré by mali byť podporované. Ak si nahrávate prednášky na VŠ, tak sa na túto vlastnosť zamerajte.

Batérie v diktafóne

analógový diktafónLepšie je vybrať diktafón, ktorý vám poskytne výdrž batérie na aspoň 10-15 hodín aktívneho nahrávania.

LCD displej

Pohodlie pri ovládaní vám poskytne aj veľký LCD displej, čím väčší displej, tým bude vaša práca so zvukom prehľadnejšia.

Detekcia zvuku

Vyberajte si modely s najlepšou citlivosťou zvuku a s funkciou detekcie zvuku. Vďaka tejto funkcii bude diktafón nahrávať len v momente, keď bude nejaký hluk alebo zvuk. Zamedzí tým nebude nahrávať ticho a ušetrí vám to aj pamäť.

Analógový diktafón

Analógové diktafóny sú opakom tých digitálnych. Nahrávajú zvuk na kazetu a ponúknu najlepšie nahranie zvuku, cenová relácia najkvalitnejších modelov sa pohybuje okolo 350 eur. Takéto diktafóny sú určené pre dokonalé nahranie zvuku, ktorý je úplne nespochybniteľný, keďže je nahrávaný na magnetickú pásku kazety. Je veľmi obľúbený pre použitie ako dôkazový materiál.

Pri výbere analógového diktafónu sa sústreďte na citlivosť mikrofónu, turbo prevíjanie kazety a prítomnosť LCD displeja.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button