Elektronika

Ako spoznať odposluch telefónu?

odposluch telefónuTelefóny používa snáď každý, ale nie každý vie aj o tom, že naň mohol niekto nasadiť odposluch telefónu. Všetky telefónne záznamy sú archivované v databázach minimálne 5 rokov a nikto nevie, kedy sa môže stať terčom odpočúvania buď zo strany Polície SR alebo zo strany inej osoby, ktorá vás môže poškodiť. Existuje však niekoľko metód, prostredníctvom ktorých je možné odposluch telefónu alebo smartfónu zistiť. Väčšina z nich je založená na systéme GSM, bohužiaľ sú všetky metódy celkom drahé. Ako sa dá odposluch spoznať?

Ako sa dá zistiť odposluch telefónu

Odpočúvanie je možné zistiť prostredníctvom detektora, ktorý zachytáva signály z oblasti GSM pásma. Prostredníctvom nich ste obrazovo alebo zvukovo informovaný o nepovolenom vysielaní.  Prístup k týmto detektorom je veľmi zložitý, najčastejšie sú využívané v peňažných inštitúciách a väzniciach.

ako spoznať odposluch telefónuRádiové analyzátory sú prístroje, ktoré zaznamenajú všetky rádiové frekvencie, ktoré sú momentálne aktívne. Obraz všetkých frekvencií sa ukladá do databázy.

Ak sa v nasledujúcich dňoch objavia nové vysielania, tak sa porovnajú s databázou.

Nové a rušivé frekvencie môžu znamenať odposluch.

Prehliadka telefónu

Ak ste niekomu požičali telefón alebo ste dostali telefón darom, tak môže mať už v sebe zabudovaný odposluch. Jedinou možnosťou je doniesť telefón k špecialistovi, ktorý ho prezrie a určí, či jeho vnútorné diely neobsahujú niečo navyše.

odpočúvanie telefónuTelefóny je možné odpočúvať z vášho domova alebo aj z kancelárie prostredníctvom rôznych špeciálnych prístrojov a ploštíc.

Kontrolu pre výskyt takýchto odposluchov robia špecializované firmy, ktoré vykonajú podrobnú fyzickú prehliadku miestností.

Ďalej sa robí detailná rádiová analýza signálov z okolia. Obvykle sa robí aj detekcia všetkých prístrojov, ktoré obsahujú elektrické obvody. Firmy bývajú pri postupoch veľmi presné.

Kontrola telefónnej linky proti odposluchu

Zvyčajne ju tiež vykonávajú špecializované firmy, ktoré najprv skontrolujú vedenie vašej pevnej linky. Kontroly prebiehajú v nad-hovorových pásmach.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button