Ako si vybrať

Aké veci okrem základnej výbavy sa poľovníkovi môžu zísť?

Čo patrí do poľovníckej výbavy? Ako prvé väčšine ľudí napadne zbraň, ďalekohľad, nôž, či poľovnícke oblečenie. A aj keď tieto (a ďalšie) veci celkom určite patria do „základnej výbavy“, nie je to všetko. Čo ešte by mal mať poľovník vo svojej výbave?

Základná výbava pre poľovníkov
Zdroj obrázka: Autor: gsshot / Stock.adobe.com

Podsedák

Tak napríklad podsedák. Samozrejme, otepľuje sa a tak aj dlhé sedenia na posede začínajú byť príjemnejšie, ale čo sa zdravia týka, nikdy netreba riskovať a preto by poľovníkovi nemal chýbať podsedák, ktorý ho aspoň čiastočne ochráni pred chladom. Alternatívne sa dá použiť kus kožušiny alebo aj starý sveter.

Skladacia stolička

Keď už sme sa rozsedeli, tak v tom pokračujme. Občas sa totiž poľovníkovi zíde aj skladacia stolička, obzvlášť na spoločných poľovačkách, keď môže pohon trvať aj niekoľko hodín. Samozrejme, mala by byť ľahká (ale pritom odolná), aby nebola poľovníkovi viac na oštaru ako na úžitok.

Čistá voda

Ako sa na poľovačke staráte o svoj pitný režim? Bez ohľadu na to, či preferujete čaj, minerálku, alebo aj sladenú vodu, rozhodne by ste so sebou mali mať aspoň menšiu fľašku čistej vody. Či už ako rezervu, alebo aj pre prípad, že si budete potrebovať umyť ruky.

Mobilný telefón

Ďalšia vec možno mnohých prekvapí. Je ňou mobilný telefón. Môžete zastávať názor, že mobilné telefóny do prírody nepatria, ale mali by ste si uvedomiť, že na poľovačke ste často sám a pohybujete sa niekedy aj v rámci niekoľkých kilometrov.

Ak sa vám v takejto situácii prihodí nejaký úraz, čo budete robiť bez mobilu? Čakať, kým vás niekto nájde? Uprostred lesa? No tak to by ste sa načakali. Aspoň kvôli vlastnej bezpečnosti preto majte mobilný telefón na poľovačke vždy pri sebe.

Batoh

Na záver ešte niečo, v čom vyššie uvedené, ale aj ďalšie veci, napríklad dobrú termovíziu PARD, ponesiete. Áno, je to batoh. Do vreciek na poľovníckom oblečení predsa všetko nevtesnáte. A okrem toho, napríklad pri posliedke vám môže dobrý batoh poslúžiť aj ako podložka pod zbraň.

Samozrejme, dalo by sa vymenovať ešte ďalšie množstvo vecí, ktoré sa poľovníkovi zídu. Žiadny zoznam však nenahradí vlastnú skúsenosť a preto je pre každého (najmä začínajúceho) poľovníka dobré, ak bude svoju výbavu obmieňať podľa toho, čo sa mu osvedčí, čo mu bude zbytočne prekážať, či podľa toho, čo by sa mu ešte zišlo.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button