NávodyDeti

Ako urobiť deťom adventný kalendár?

návod na adventný kalendárChcete vyrobiť niečo pre svoje deti? Tak skúste si podľa nášho článku sami doma vytvoriť adventný kalendár. Deti sú v predvečer sviatku svätého Mikuláša obdarúvané sladkou nádielkou. V posledných rokoch sa súčasťou mikulášskeho balíčka stali čokoládové adventné kalendáre. Deťom sa páčia, majú pekné obrázky – napríklad s obľúbenými rozprávkovými postavami. Čokoláda v kupovaných adventných kalendároch však nebýva kvalitná, mnohokrát nejde ani o čokoládu, podľa legislatívy je to poleva. Skúste adventný kalendár pre vaše ratolesti vyrobiť a naplniť čokoládou sami, nie je to zložité. Podľa nasledujúceho návodu to zvládne každý a zaberie vám to len niekoľko minút vášho času.

Čo je potrebné na adventný kalendár:

  • drôtená, kartónová alebo prútená podložka
  • rolka tvrdého papiera
  • papierové obrúsky
  • stuhy
  • lepiaca pištoľ
  • nožnice
  • kúsok preglejky alebo laty
  • háčik na zavesenie

Z čoho vyrobíme adventný kalendár?

Adventný kalendár sa dá vyrobiť za pár eur a z materiálu, ktorý by inak skončil v smetiaku. Použiť sa môžu tégliky od jogurtov, plechovky, kartónové škatule, zvyšky látok a pod.

Všetko musí byť čisté, tégliky a plechovky ozdobíme tapetou alebo farbou, kartón pokreslíte. Jednoduchý kalendár sa dá vyrobiť z papierových roliek od kuchynských utierok, či mikroténových vreciek.

Ako postupovať pri výrobe adventného kalendára

tavná pištoľRolky tvrdého papiera polepíme samolepiacou fóliou alebo nastriekame farbou. Potom ich rozrežeme na menšie diely, ktoré môžu ale nemusia byť rovnako dlhé.

Záleží na výtvarnom zámere. Rolky sa budú lepiť na kruhovú podložku z kartónu, stočeného prútia alebo drôtu.

Ak máte niečo nepotrebné (napr. starú pokrievku) žiadaného tvaru, pokojne to využite.

pančucha na sladkostiZ tvrdého papiera vystrihneme kruh taký veľký, aby zakryl prostrednú časť našej podložky. Pripevníme ho tavnou pištoľou.

Rolky označíme číslami a postupne ich lepíme na podložku pomocou tavnej pištole. Do prilepených roliek vložíme napríklad čokoládovú tyčinku, sušené ovocie, orechy a zatvoríme.

Rolky zatvoríme pomocou vyrezaných kruhov z kartónu. Tieto kruhy prilepíme na vrch rolky, aby váš malý nezbedník nevidel, čo sa pod konkrétnym číslom skrýva.

Dokončenie adventného kalendára

Z druhej strany kalendára pripevníme úzku latu s háčikom na zavesenie. Kalendár zavesíme, aby sa nám lepšie pracovalo. Na spodnú časť nadviažeme stuhy a na ne pripevníme rôzne ozdobné škatuľky, a ručne pletenú pančuchu, kde bude zvyšok nádielky.

Ak vám zostalo niekde prázdne miesto, tak tam pripevníte pomocou štipcov fotografiu dieťaťa, neskôr ju vymeníte za list Ježiškovi, vianočné pohľadnice alebo detské výkresy.

Ďalšie odporúčané články:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button