Deti

Ako naučiť dieťa hodiny?

dieťa a hodinyDieťa sa v určitom veku začne čoraz častejšie na niečo pýtať. Zaujíma ho úplne všetko a niektoré deti sa neuspokoja len tak s nejakou odpoveďou. Ale čo keď sa dieťa začne pýtať na čas a nestačí mu, keď poviete: ,, za chvíľu, skoro, navečer „? Nie je to práve tá najvhodnejšia chvíľa, naučiť dieťa hodiny? Ako naučiť dieťa hodiny?

Kedy je ten pravý čas naučiť dieťa hodiny?

Mnoho rodičov sa snaží dieťa naučiť hodiny ešte skôr, než v predškolskom veku. Väčšinou to ale ide veľmi pomaly, ak dieťa nie je pre vec maximálne zapálené. Sú deti, ktoré vedia hodiny veľmi skoro, iné čas poznajú, až s príchodom do prvej triedy. Vďaka znalosti matematiky to ide potom ďaleko ľahšie.

digitálne hodinyKedy teda dieťa hodiny naučiť? Netlačte na pílu, ak má záujem, začnite hneď, bez ohľadu na vek, ale môžete s kľudom počkať, až s nástupom na základnú školu.

Nakreslite si svoje obrázkové hodiny!

Zvlášť u malých detí sa osvedčilo učenie hodín formou obrázkov. Sadnite si s dieťaťom a namaľujte si svoje obrázkové hodiny. Ale ako?

Môžete použiť papierové hodiny zakúpené v papiernictve, alebo si tie svoje vyrobiť doma. Nič na tom nie je. Na čistý kartón nakreslite hodiny, napíšte číslice a vyrobte ručičky, tak aby sa s nimi dalo dobre pohybovať.

Čím začať pri učení hodín?

Vysvetlite rozdiel medzi malou a veľkou ručičkou a zatiaľ sa vrhnite na celé hodiny. K tým maľujte činnosti, ktoré práve v danú dobu robíte. O

siedmej hodine nakreslite vstávanie, k ôsmej odchod do škôlky, na poludnie je čas na obed, večer o ôsmej spánok a podobne.

Dieťa si tak ľahšie zapamätá, že keď ide do škôlky, je malá ručička na číslicu osem, veľká hore a znamená to, že je osem hodín.

ako naučiť dieťa hodinyPostupne vysvetlite funkciu ručičky veľkej. Možno pre dieťa bude spočiatku zmätočné, že veľká neukazuje iba hodiny celé, ale aj štvrť, pol a trištvrte.

Vyložte dieťaťu, čo sú hodiny a čo minúty.

Pomôcť môže aj jablko, ktoré budete krájať na polovičky a štvrtky, dieťa to lepšie pochopí.

Čo by malo dieťa ešte vedieť?

Keď už dieťa vcelku pochopí ,, o čo ide „, bolo by dobré mu vysvetliť aj hodiny digitálne, ktoré ho môžu pliesť. Nezabudnite objasniť aj to, že deň má 24 hodín. A 6 hodín večer, je vlastne hodina 18.

Trpezlivosť predovšetkým!

Precvičujete hodiny neustále dookola, máte pocit, že sa snažíte viac ako dieťa, ale rovnako je to na nič? Vydržte a buďte trpezliví. Niektorým je nutné sa viac venovať, iné pochopia systém po pár dňoch.

Nezabudnite svoje dieťa chváliť, podporovať a treba mu aj zaobstarať vlastné hodinky. Nechajte dieťa, aby si samo vybralo. Verte, že s farebnými hodinkami pôjde učenie hodín určite oveľa lepšie!

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button