Auto-moto

Ako otvoriť zamrznuté dvere automobilu?

odomknúť zamrznuté dvere automobiluV zimnom období sa veľmi často stáva, že prídete ráno k autu a zistíte, že máte zamrznuté dvere a nedajú sa odomknúť. Tu je pár návodov na to, ako si s daným problémom poradiť.

Čo robiť, keď sú zamrznuté dvere na aute?

Zamrznutý zámok na dverách automobilu ľahšie otvoríte, keď kľúč nahrejete zapálenou zápalkou alebo zapaľovačom. Horúci kľúč zasuniete do zámku a necháte ho niekoľko sekúnd v pokoji, aby sa teplo prenieslo na okolitý kov.

odomykanie zamrznutých dveríPodľa potreby tento proces niekoľkokrát zopakujte, kým sa kľúč nezačne normálne otáčať. Rozhodne nepoužívajte silu, kľúč by sa mohol zlomiť.

V predajni s doplnkami pre auto môžete taktiež zakúpiť rozmrazovač zámku. Je to malá aerosólová nádobka, z ktorej sa rozmrazovacia tekutina vstrekne do zámku.

Odmrazovanie touto metódou väčšinou trvá dlhšie, ako rozmrazovanie pomocou rozohriateho kľúča.

Ako zabrániť zamŕzaniu dverí a zámkov na aute

Pri umývaní auta v zimnom období prelepte kľúčové dierky lepiacou páskou, aby do nich nenatiekla voda. Dobre zaolejované zámky taktiež pomôžu tomu, aby ste každé ráno nemali zamrznuté dvere na aute, pretože olej nezamrzne.

zamrznuté dvere automobiluDo kľúčovej dierky nalejte pár kvapiek oleja, ktorý sa používa na šijacie stroje alebo olejom potrite samotný kľúč a zasuňte ho do zámku.

Ak zamrzne zarážka dverného zámku, väčšinou ju môžete uvoľniť opakovaným stláčaním kľuky alebo pomocou gombíka na zamykanie auta zvnútra. Ak ani to nepomôže, nastriekajte rozmrazovač do priestoru nad zarážkou medzi dverami a stredným stĺpikom.

Tipy ako otvoriť zamrznuté dvere automobilu

Dvere vám neprimrznú ku gumovému tesneniu, ak tesnenie pred zimou natriete glycerínom. Pokiaľ odchádzate v zimnom období od auta, uistite sa, že máte rozmrazovač zámkov vo vrecku a nie v zamknutom aute.

Dúfame, že sme vám predchádzajúcimi tipmi poradili s týmto nepríjemným problémom. Jazdite opatrne a nezabudnite taktiež na prezutie pneumatík počas zimy!

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button