Návody

Ako postupovať pri poškodení odevov v čistiarni?

poškodenie odevu v čistiarniStále viac ľudí využíva služby čistiarni odevov, často je to jednoduchý spôsob, ako si nechať vyčistiť oblečenie. Veľmi často sa však stáva , že čistiareň odev poškodí. V takom prípade máte plný nárok na finančné odškodnenie, ktoré sa čistiarni zvyčajne nepáči, avšak v práve ste vy a je potrebné sa nenechať odradiť a reklamáciou služby riešiť. Ako postupovať pri poškodení odevov v čistiarni?

Poškodenie odevu v čistiarni a vaše práva

ako postupovať pri poškodení odevu v čistiarniNajprv je potrebné si uvedomiť, že ste v práve, ak vám čistiareň váš odev poškodí, tak zákon hovorí, že máte nárok na plnú finančnú náhradu za vzniknuté škody.

Zmluva

Pokiaľ má čistiareň v objednávkovom liste, alebo v zmluve uvedené, že nezodpovedá za škody vzniknuté čistením, tak porušuje zákon a aj v takom prípade si trvajte na svojom a požadujte odškodnenie.

Takto sa snaží obalamutiť ľudí mnoho čistiarní, je to ale v rozpore so zákonom.

Žiadosť

Ak sa s čistiarňou nedohodnete na odškodnom, tak spíšte „Žiadosť o náhradu škody spôsobenej čistiarňou na odeve“ a pošlite ju písomne ​alebo emailom priamo čistiarni.

Žaloba

ako sa stať sudcomAk vám ani vtedy čistiareň nevyhovie, tak podajte žalobu.

Dostanete tak nielen odškodnenie za poškodený odev, ale aj finančnú náhradu za poplatky spojené so súdom a iné skutočnosti.

Vec  je riešená v zrýchlenom konaní, nemusíte sa obávať prieťahov, svojich peňazí sa rýchlo dočkáte.

Čistiareň

nevhodné čistenie odevu a jeho poškodeniePozor dávajte už aj na samotný výber čistiarne, v malých mestách ich máte na výber zvyčajne málo, avšak vo väčších mestách si môžete vyberať z osvedčených čistiarní, ktoré sú dokonca aj poistené proti takýmto veciam.

Ak potom dôjde k nepríjemnosti, ako je poškodenie odevov, tak sa škody uhrádzajú rýchlo.

Škvrny

Ak ste dali do čistiarne odev, ktorý nešiel vyčistiť, tak tu záleží na tom, ako ste sa s čistiarňou dohodli. Ak ste sa dohodli na vyčistení škvŕn a čistiareň kladne súhlasí s tým, že dôjde k vyčisteniu, tak je povinná ju vyčistiť. Ak sa dohodnete opačne, tak nič nezmôžete. Nie každá škvrna ide vyčistiť.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button