Cestovanie

Ako spoznať Madagaskar?

výlet na madagaskarDovolenka na Madagaskare? Madagaskar sa v dávnej minulosti oddelil od Afriky a dnes je štvrtým najväčším ostrovom na svete. Od pevninskej Afriky ho oddeľuje cca 400 km Mozambického prielivu. S africkou prírodou však nemá Madagaskar príliš spoločného a tunajšia fauna i flóra je plná jedinečných unikátov, ktoré už nikde inde nemáte možnosť uvidieť. Vďaka značnej odľahlosti sa zatiaľ tento romantický ostrov neteší masovej turistike. Preto je Madagaskar vhodný pre turistov ktorí majú radi krásy pôvodnej panenskej prírody.

Ako sa dostať na Madagaskar

Ak sa budete chcieť vydať na exotickú dovolenku na Madagaskar, skúste osloviť jednu zo skúsených cestovných kancelárií.

Pre nezávislejších je tu tiež možnosť ísť na vlastnú päsť. Skúste pohľadať letenku na webových stránkach kde bývajú zľavy. Internet by ste mali tiež využiť na nájdenie vhodného ubytovania pre vás.

dovolenka na madagaskareČasový posun, oproti Bratislave, je iba plus dve hodiny, avšak tunajšia tropická klíma je vďaka príjemným východným prúdom vanúcim od Indického oceánu znesiteľná aj pre nás Slovákov.

Tunajšia príroda a prostredie je dokonale zachovalé aj vďaka doteraz malému počtu turistov. Ochrana prírody je tu zaistená vytvorením prírodných rezervácií, v ktorých sa ukrývajú úplné unikáty.

Madagaskaru sa tiež hovorí ostrov lemurov, ktorí sú tu zastúpení vo viac ako 50 druhoch. Typické sú aj obrovské a dlhoveké stromy zvané baobaby.

Rôznorodosť na Madagaskare

Povrch ostrova je neskutočne rôznorodý. Od náhornej plošiny, cez vulkanický horský masív až po pobrežnej nížiny.

V horách môžete uvidieť početné vulkanické jazierka a horúce žriedla. Všade okolo vás je stále svieža zeleň napájaná hustou riečnou sieťou.

Destinácie a dovolenka na Madagaskare

lemury na madagaskareDovolenku na Madagaskare si môžete spestriť výletmi do rôznych lokalít, ktorých poznaním si urobíte dojem o tomto krásnom ostrove.

Hlavným a najväčším mestom je Antananarivo. Za pozretie stojí národný park Ranomafana, ktorý je prepojený prameňmi, riečkami a potôčikmi stekajúcimi z kopcov do divokej rieky Namorony.

Táto krajina je rajom pre lemury, jašterice, hady, ale tiež netopiere, bociany a ďalšie živočíchy.

Rozmanitú flórou oplýva rezervácia Ankaran, kde sú baobaby, figovníky, ale aj jaskyne, kaňony, bizarné vápencové vežové útvary, či ponorné riečky.

Najnavštevovanejší ostrov

Najnavštevovanejší je ostrov Nosy Be, známy svojimi vôňami. Vyrábajú sa tu esencie pre parfumy a okrem toho sa jedná o vyhlásený tropický raj vďaka nádherným plážam a úchvatnými miestami pre potápanie a šnorchlovanie.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button