Cestovanie

Dovolenka s deťmi na Slovensku: Ako si naplno užiť pobyt v hoteli

Pre mnohých Slovákov je pobyt v domovine rovnako lákavý ako výlet do zahraničia. Odpadá totiž jazyková bariéra, zdĺhavé cestovanie či nutnosť letieť lietadlom. Taktiež sa nemusia obávať rôznych exotických chorôb alebo teroristických útokov. A v prípade dovoleniek s deťmi je hlavne bezpečnosť u mnohých rodičov na prvom mieste.

ako si vybrať ubytovanie a dovolenku na slovensku

Možno ste sa aj vy práve z týchto alebo iných dôvodov rozhodli pre dovolenku na Slovensku. Potom zostáva už len vybrať nejaké zaujímavé miesto a skvelé ubytovanie.

Slovensko je síce malá, ale veľmi pestrá krajina s mnohými prírodnými krásami a historickými pamiatkami. Veľa Slovákov napríklad obľubuje strednú až východnú časť Slovenska (Vysoké a Nízke Tatry či Slovenský raj). Iných zase lákajú oblasti ako Liptov, Orava a Kysuce, ktoré sú výnimočné svojou pohostinnosťou, kultúrou a dobrým jedlom. Ďalší navštevujú kúpele v Piešťanoch či Trenčianskych Tepliciach. A samozrejme existuje ešte mnoho ďalších krásnych miest.

Čo sa týka ubytovania, ak hľadáte tip, ako si vybrať vhodný hotel pre vás a vaše deti, čítajte ďalej. Ide síce o detaily, ale veľmi podstatné. Len vďaka nim máte totiž možnosť dokonale si oddýchnuť, zrelaxovať, vychutnať si kávu a aspoň na chvíľu na nič nemyslieť.

Ako si vybrať ideálny hotel na Slovensku?

1. Zistite si, o aký typ hotela ide

Veľa hotelov je prispôsobených skôr dospelej populácii. Vy sa skôr zamerajte natie “baby fiendly”. Stačí ak zadáte do Googlu takúto požiadavku a potom si už len vyberáte.

  • Ak cestujete s deťmi, minimálny štandard pre ubytovanie je detský kútik alebo hracia miestnosť.
  • Dopredu si zistite (pred príchodom) či je možné pridať do izby postieľku alebo prístelku.
  • V reštaurácii sa nezaobídete bez detskej stoličky (ak sa chcete pohodlne najesť) či detského menu. Malo by byť minimálne menej korenené a slané.
  • Výber izby: Pre ešte väčší komfort je lepšie mať izbu s balkónom a viac miestnosťami.
  • Aké vnútorné aktivity ponúka hotel. Či má bazény, wellness, tenisové kurty a pod.
  • Nezaškodí tiež, ak si zistíte, či je v blízkosti hotela detský lekár. Nikdy neviete, čo sa môže stať a mať ho nablízku je mnohokrát na nezaplatenie.

2. Neplánujte si aktivity sami, zapojte do toho recepciu hotela

Tentokrát skúste na dovolenke naozaj “vypnúť” a správajte sa inak ako bežné dni. Recepcia hotela vám vie pomôcť s organizovaním aktivít.

Stačí, ak o to požiadate a uvidíte, či sú zamestnanci tomu naklonení. Samozrejme, nejde o to, aby vám naplánovali každý jeden deň do detailov. Získate aspoň prehľad a potom si môžete vybrať.

3. Nechajte sa obskakovať

Varenie, pranie alebo upratovanie v hoteli či penzióne odpadáva. Personál to všetko vybaví za vás. A preto by bola škoda nevyužiť ho.

Doprajte si preto aspoň polpenziu a možno aj viac. Pri malých deťoch sa napríklad oplatí požiadať aj o izbovú službu.

4. Využite viac času na aktivity s deťmi a kontakt s partnerom

Možno ste si veľakrát predstavovali, čo by ste s rodinou robili, nebyť toľkých domácich povinností. Práve teraz máte možnosť ich realizovať.

dovlenkovanie s detmi na slovensku

Tip: Ak sa dá, uprednostnite ubytovanie s animátormi. Niektoré hotely, ktoré ponúkajú služby animátorov a animácie s bohatým celodenným programom.

5. Zostaňte v prítomnosti a nemyslite na čas po dovolenke

Toto je najdôležitejšie. Ak sa to aspoň trochu dá, vypnite všetko, čo by vám mohlo pripomenúť nejakú prácu. Dokonale zrelaxované telo a oddýchnutá hlava vám napokon pomôže k lepšiemu pracovnému výkonu.

opaľovanie na slovensku

Naše tipy, kde si užiť dovolenku s deťmi

Ak aj napriek všetkým ponúknutým informáciám stále váhate a neviete, aký hotel si vybrať, pozrite si pár našich tipov. Možno vám uľahčia rozhodovanie alebo poslúžia aspoň ako inšpirácia.

Západné Slovensko: Wellness a Spa hotel Máj, Piešťany

Stredné Slovensko: Wellness Hotel Alexandra, Liptovský Ján

Východné Slovensko: Hotel U Leva, Levoča

Záver

Dovolenku s deťmi si je možné vychutnať naozaj naplno. Treba si len vybrať správne miesto a najmä hotel, ktorý splní všetky vaše priania a vy sa budete cítiť naozaj zrelaxovaní.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button