Cestovanie

Ako aktívne precestovať Rhodos?

RhodosOstrov Rhodos je krásnym miestom, ktoré je síce často navštevované turistami, ale aj tak dokáže ponúknuť príjemný pokoj. Rovnako tak ako väčšina miest, tak aj pobyt na Rhodose je možné stráviť aktívne a aj pasívne. Bola by však veľká škoda stráviť celú návštevu tohto ostrova iba na pláži, keď toho má naozaj veľa čo ponúknuť.

Postup ako precestovať Rhodos

Ihneď po prílete na tento grécky ostrov je vhodné si kúpiť mapu. Rhodos je natoľko rozmanitý, že ani za dva týždne ho nestihnete preskúmať celý. Určite je vhodné si prenajať automobil, ktorý vám skráti vašu cestu a vďaka nemu toho uvidíte oveľa viac.

precestovať RhodosKeďže sa jedná o ostrov, ktorý je obklopený teplým morom, je vhodné si užiť kúpanie na pláži, ale nájsť si aj dostatok času na ďalšie aktivity.

Jedným z hlavných bodov cesty by malo byť Rhodovské mesto, ktoré leží na severe ostrova.

Obdivovať tu môžete ako rozsiahle hradby, tak aj hrad, ktorý kedysi obývali Maltézski rytieri. Samozrejmosťou by mala byť aj návšteva múzea, ktorá vám objasní históriu tohto miesta.

Čo všetko vám môže ponúknuť Rhodos?

dovolenka na RhodoseĎalším z pekných miest je mesto Lindos a aj tu je možné obdivovať jeho históriu. Impozantné je tu údolie motýľov, kam sa mnoho turistov nevydá, ale je to škoda, pretože je to veľmi úchvatné miesto, ktoré bežne neuvidíte.

Ak vás fascinuje história, tak navštívte aj pevnosť Monolithos, ktorá sa nachádza na pobreží.

Taktiež je dovolenka na Rhodose úplne ideálnym miestom pre cestovanie aj na ďalšie ostrovy. Ak mienite na Rhodose stráviť dlhší čas, tak je ideálne si urobiť výlet loďou do Turecka alebo na iné grécke ostrovy, bude to pre vás príjemným spestrením.

Nezabudnite, že si chcete na dovolenke oddýchnuť

Ostrov je vhodný predovšetkým na relax, takže je dobré si celý pobyt rozdeliť takým spôsobom, aby ste nevynechali dôležité miesta ale taktiež aby ste si vychutnali príjemné slniečko na pieskových plážach za zvuku šumiaceho mora.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button