Cestovanie

Kedy navštíviť Egypt?

navštíviť egyptDnes si vysvetlíme, kedy je najlepšie navštíviť Egypt. Turistická sezóna v Egypte je celoročná. Aj v zime sa ortuť teplomera počas popoludnia vyšplhá na príjemných 20 ° C. Naopak, v letných mesiacoch môže prekročiť 40 ° C. Zimné obdobie je preto vhodné pre návštevu pamiatok, naopak v júli či auguste je lepšie sa poznávaniu radšej vyhnúť a odpočívať na brehu Červeného mora. Aké počasie je v Egypte počas roka a čo je dobré pribaliť si v danú dobu do kufra, to sú otázky, na ktoré nájdete odpoveď na nasledujúcich riadkoch.

V zime je dobré navštíviť Egypt kvôli pamiatkam

V tejto dobe prevažná časť turistov vyráža za poznaním do hlavného mesta Káhiry či na poznávacie zájazdy po Níle. Nočné teploty môžu klesnúť pod 10 ° C, preto je potrebné si do kufra pribaliť teplejšie oblečenie, najmä ak pôjdete na sever krajiny, alebo sa budete plaviť loďou po Níle, kedy je na palube lode riadne chladno.

V severných častiach sa určite bude hodiť aj dáždnik alebo pršiplášť, pretože zrážky v tomto období nie sú ničím výnimočným a mnohokrát prichádzajú náhle a sú intenzívne.

Ak sa rozhodnete stráviť svoju dovolenku na pobreží v hoteli, je dobré si vybrať hotel s vyhrievaným bazénom. Kým teplota mora býva od konca decembra do začiatku marca pod 20 ° C, bazény sú vyhrievané na príjemných 26 ° C až 28 ° C.

Tiež na pobreží sa budú hodiť na večer vetrovky a teplejšie svetre či mikiny. Počas dňa býva okolo 20 ° C.

Chcete navštíviť Egypt aj na jar?

S príchodom jari, čo je približne v polovici marca prichádzajú tiež vyššie teploty a vyšší počet slnečných hodín. Zo Sahary začína fúkať silný vietor, ktorý so sebou prináša piesočné búrky. Aj táto doba je vhodná pre poznávanie tejto prekrásnej krajiny.

Popoludňajšie teploty sa pomaly približujú 25 ° C, teplota vody v mori však nie je stále príliš vysoká. Večer sa Vám určite bude hodiť nejaký ľahší svetrík či košeľa a dlhé nohavice.

Ak sa vydáte do púšte, vezmite si so sebou teplé oblečenie. Akonáhle sa totiž v púšti zotmie, ochladí sa o niekoľko stupňov.

Ubytovanie v Egypte si zarezervujte cez booking.com

Leto v Egypte

Vietor, ktorý stále fúka po prevažnú časť mesiaca mája, sa na začiatku júna utíši a fúka už len vietor od mora, ktorý poskytuje v letných mesiacoch príjemné ochladenie pri pobyte na slnku.

cestovanie do egyptaUž v máji sú teploty mora priaznivé pre kúpanie. Svetríky už pravdepodobne nebudete potrebovať, naopak je vhodné si do kufra pribaliť ľahké bavlnené oblečenie.

Umelé materiály sú takmer neznesiteľné na konci júla a v auguste, kedy teploty dosahujú k 40 ° C v tieni.

Vplyvom vlhkosti vzduchu, ktorá sa počas dňa pohybuje okolo 50% a je sprevádzaná osviežujúcim vetríkom zo severovýchodného smeru, sú vysoké teploty na pobreží Egypta dobre znesiteľné.

Ak môžete, vyhnite sa v tomto období návšteve vnútrozemia, najmä púštnych oblastí či oblastí na juhu Egypta. Nie je vhodné podnikať plavby po Níle, pretože v Asuáne dosahujú teploty 50 ° C. Nepodceňujte počas júna až septembra dostatočný prísun tekutín a používajte kvalitné krémy s vysokým ochranným faktorom.

Oplatí sa navštíviť Egypt na jeseň?

Koncom septembra, začiatkom októbra sa teploty opäť znížia, voda už bude dostatočne prehriata (v lete sa pohybuje teploty vody v mori medzi 27 ° C a 29 ° C) a umožní príjemné kúpanie až do konca novembra.

September a október (podobne ako máj a polovicu júna) môžeme prirovnať k nášmu letu. Od konca septembra je opäť vhodná doba pre návštevu pamiatok a poznávacie zájazdy.

V októbri možno vo večerných hodinách využijete ľahší svetrík, pri návšteve púšte vetrovku a dlhé nohavice.

Tipy kedy navštíviť Egypt

Ak môžete navštíviť Egypt len v prázdninových mesiacoch a bojíte sa navštíviť kvôli vysokým teplotám, verte, že nemusíte mať obavy.

Vysoké teploty na pobreží sú vďaka severovýchodnému vetru od mora a vhodnej vlhkosti ovzdušia lepšie znesiteľné než pobyt v Grécku, Španielsku či v iných letoviskách na juhu Európy.

Varovanie

V niektorých cestovných kanceláriách či agentúrach Vám budú tvrdiť, že v apríli alebo začiatkom decembra bude počasie vhodné na kúpanie v mori. Neverte, ich snahou je samozrejme čo najväčší predaj. Ak máte skutočne radi teplo, mali by ste navštíviť Egypt v období mája až koncom septembra.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button