NávodyDomácnosťZáhrada

Ako si zabezpečiť dom?

zabezpečiť domV súčasnej dobe je viac ako kedykoľvek predtým nevyhnutné svoj majetok chrániť. Zlodeji sú rafinovaní, zákerní a ich drzosť nepozná medze. Lenže priznajme si, robíme skutočne všetko preto, aby sme im ich činnosť čo najviac znepríjemnili? Teraz vám poradím zopár rád, ako zabezpečiť dom pred neželanou návštevou.

Čo budete na zabezpečenie domu potrebovať

  • informácie ako zabezpečiť dom

Základ bezpečnosti domu tvoria dvere

Základom každého zabezpečenia domova sú poriadne bezpečnostné dvere. Mechanické zabezpečenie tvoria hlavnú jednotku celého komplexného zaistenia  bezpečnosti domu.

V prvom rade to sú dvere, ktoré tvoria až z 90% hlavný prístup zlodejov do vašich bytov alebo domov. Je dôležité zvoliť si bezpečnostné dvere, najlepšie z bezpečnostnej kategórie 3. – 4. a k tomu zvoliť adekvátne bezpečnostné zamykanie.

Okná

zlodejOkná zaistite kvalitným zatváraním, prípadne aj retiazkou, ktoré okno chránia nielen pred nehodami detí, ale dokážu zabezpečiť dom pred neželanými návštevami. Do okna môžete nechať staviť aj mreža.

Aj keď v prípade vzniknutého požiaru môže byť mreža pre zmenu skôr prekážkou. Bezpečnostné fólie sú veľmi praktickou záležitosťou, ktoré okno zabezpečia pred pokusom sa preraziť dovnútra. Prečítajte si aj článok ako umývať okna.

Trezory

Nemusí ísť priamo o typické zamurované trezory. V súčasnej dobe je viac možností, ako uchrániť svoj majetok.

Existuje možnosť vytvorenia falošných zásuviek, ktoré sú s bežnými na nerozoznanie, akurát, že v nich nie je prúd a za nimi sa ukrýva skrýša na vaše cennosti. Existujú aj rôzne knihy s dutinou, tie sú skvelé napríklad tam, kde je v dome veľká knižnica.

Zabezpečenie domu alarmom

Elektronické zabezpečovacie systémy a alarmy sa stávajú pomaly samozrejmou súčasťou našich domovov, a majú veľký podiel na zabezpečení domu.

Pes

Ďalšou možnosťou, ako zabezpečiť dom  je kúpiť si psa, prípadne viac psov, to záleží od veľkosti pozemku. Nech sú akýkoľvek, zlodeji ich nemajú radi a radšej sa im vyhýbajú.

Kríky

Ak máte dom,  je celkom rozumné okolo neho zasadiť rôzne tŕnisté kríky, ktoré zhoršia votrelcovi prístup do domu.

Spínacie večerné osvetlenie s možnosťou automatického nastavenia

kameraZmätiete zlodeja automatickým rozsvietením svetiel. Pozor, ale je potrebné, aby sa zažínal zakaždým v inom čase!

Napodobenina kamery

Kamerový systém je skvelá záležitosť, ktorá vám pomôže zabezpečiť dom , ale koľkokrát postačí len psychologický efekt vytvorený pomocou napodobeniny kamery.

Pozor na rebrík

Neuprataný rebrík býva základnou a zásadnou chybou majiteľov všetkých nehnuteľností. Ak nechávate na dvore voľne prístupný rebrík, ako by ste si do domu zlodeja priamo pozvali.

Nezabudnite si svoj majetok dôkladne poistiť.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button