Úvod / Záhrada / Čo robiť v apríli na záhrade?

Čo robiť v apríli na záhrade?

aprílova záhradaSprávny záhradkár rozhodne nemôže podľa pranostiky v apríli zostať za pecou. Treba totiž využiť každého pekného aprílového dňa a vyraziť záhradníčiť. Čo robiť v apríli na záhrade sa dozviete v nasledujúcom článku.


Čo je potrené na robenie v apríli na záhrade:

  • semená
  • sadenice
  • záhradnícke nožnice
  • hnojivo

Zo všetkých rastlín odstránime zimný kryt. Suché, namrznuté alebo inak poškodené konáre stromov a kríkov odrežeme až do zdravého dreva. Rezné rany zahladíme ostrým nožom a ošetríme balzamom.


Začíname vysádzať brezy

jar v záhradkeV apríli je doba vhodná pre výsadbu briez. Podobne ako ihličnany, vysádzame brezy napučané a vždy s koreňovým balom. Presádzame rododendrony a azalky. Pri manipulácii dáme pozor, aby sme zamedzili rozpadu koreňového balu. Vysadené alebo presadené vždyzelené rastliny po výsadbe pritienime ľahkou tkaninou.

Odkvitajúcim cibuľovinám odstrihneme zasychajúce kvety. Odstraňujeme burinu a hlavne jej nedáme šancu vykvitnúť.

Čas na nový trávnik

čo robiť v apríli na záhradeAk plánujeme založiť nový trávnik, vhodný čas na to je od polovice apríla. Rovnako tak dobre možno ešte vysádzať ovocné stromy a vždyzelené živé ploty.

Pór na záhon môžeme tiež vysievať od polovice apríla. Ak sme si naplánovali sadbu jarného cesnaku, treba to stihnúť v prvej dekáde apríla. Vysievame tiež postupne reďkovky – priamo do pôdy.

Hnojíme rastliny


Vyčistíme skalku, vysadíme skalničky, prípadne vysejeme drobnejšie letničky. Rastliny pestované v nádobách postupne otužujeme. Tiež ich prihnojíme. Najlepšie im prospeje hnojivo pomaly sa uvoľňujúce. K týmto typom hnojív patria hnojivové tyčinky a tablety.


Mohlo by vás zaujímať

ako urýchliť dozrievanie paradajok

Ako urýchliť dozrievanie paradajok?

V tomto článku vám poradíme ako urýchliť dozrievanie paradajok. Leto sa pomaly končí, noci sú už …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.