Úvod / Záhrada / Čo robiť v apríli na záhrade?

Čo robiť v apríli na záhrade?

aprílova záhradaSprávny záhradkár rozhodne nemôže podľa pranostiky v apríli zostať za pecou. Treba totiž využiť každého pekného aprílového dňa a vyraziť záhradníčiť. Čo robiť v apríli na záhrade sa dozviete v nasledujúcom článku.


Čo je potrené na robenie v apríli na záhrade:

  • semená
  • sadenice
  • záhradnícke nožnice
  • hnojivo

Zo všetkých rastlín odstránime zimný kryt. Suché, namrznuté alebo inak poškodené konáre stromov a kríkov odrežeme až do zdravého dreva. Rezné rany zahladíme ostrým nožom a ošetríme balzamom.


Začíname vysádzať brezy

jar v záhradkeV apríli je doba vhodná pre výsadbu briez. Podobne ako ihličnany, vysádzame brezy napučané a vždy s koreňovým balom. Presádzame rododendrony a azalky. Pri manipulácii dáme pozor, aby sme zamedzili rozpadu koreňového balu. Vysadené alebo presadené vždyzelené rastliny po výsadbe pritienime ľahkou tkaninou.

Odkvitajúcim cibuľovinám odstrihneme zasychajúce kvety. Odstraňujeme burinu a hlavne jej nedáme šancu vykvitnúť.

Čas na nový trávnik

čo robiť v apríli na záhradeAk plánujeme založiť nový trávnik, vhodný čas na to je od polovice apríla. Rovnako tak dobre možno ešte vysádzať ovocné stromy a vždyzelené živé ploty.

Pór na záhon môžeme tiež vysievať od polovice apríla. Ak sme si naplánovali sadbu jarného cesnaku, treba to stihnúť v prvej dekáde apríla. Vysievame tiež postupne reďkovky – priamo do pôdy.

Hnojíme rastliny


Vyčistíme skalku, vysadíme skalničky, prípadne vysejeme drobnejšie letničky. Rastliny pestované v nádobách postupne otužujeme. Tiež ich prihnojíme. Najlepšie im prospeje hnojivo pomaly sa uvoľňujúce. K týmto typom hnojív patria hnojivové tyčinky a tablety.

Čo robiť v apríli na záhrade?
5 (99.05%) 21 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

ako vyrobiť mrežu na popínavé rastliny

Ako si lacno vyrobiť mrežu na popínavé rastliny?

Tiež sa Vám páčia steny domu alebo iných budov porastené popínavými rastlinami? Priznám sa, že …

Pridať komentár

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.