Úvod / Záhrada / Čo robiť v apríli na záhrade?

Čo robiť v apríli na záhrade?

aprílova záhradaSprávny záhradkár rozhodne nemôže podľa pranostiky v apríli zostať za pecou. Treba totiž využiť každého pekného aprílového dňa a vyraziť záhradníčiť. Čo robiť v apríli na záhrade sa dozviete v nasledujúcom článku.


Čo je potrené na robenie v apríli na záhrade:

  • semená
  • sadenice
  • záhradnícke nožnice
  • hnojivo

Zo všetkých rastlín odstránime zimný kryt. Suché, namrznuté alebo inak poškodené konáre stromov a kríkov odrežeme až do zdravého dreva. Rezné rany zahladíme ostrým nožom a ošetríme balzamom.

Začíname vysádzať brezy

jar v záhradkeV apríli je doba vhodná pre výsadbu briez. Podobne ako ihličnany, vysádzame brezy napučané a vždy s koreňovým balom. Presádzame rododendrony a azalky. Pri manipulácii dáme pozor, aby sme zamedzili rozpadu koreňového balu. Vysadené alebo presadené vždyzelené rastliny po výsadbe pritienime ľahkou tkaninou.

Odkvitajúcim cibuľovinám odstrihneme zasychajúce kvety. Odstraňujeme burinu a hlavne jej nedáme šancu vykvitnúť.

Čas na nový trávnik

čo robiť v apríli na záhradeAk plánujeme založiť nový trávnik, vhodný čas na to je od polovice apríla. Rovnako tak dobre možno ešte vysádzať ovocné stromy a vždyzelené živé ploty.

Pór na záhon môžeme tiež vysievať od polovice apríla. Ak sme si naplánovali sadbu jarného cesnaku, treba to stihnúť v prvej dekáde apríla. Vysievame tiež postupne reďkovky – priamo do pôdy.

Hnojíme rastliny


Vyčistíme skalku, vysadíme skalničky, prípadne vysejeme drobnejšie letničky. Rastliny pestované v nádobách postupne otužujeme. Tiež ich prihnojíme. Najlepšie im prospeje hnojivo pomaly sa uvoľňujúce. K týmto typom hnojív patria hnojivové tyčinky a tablety.

Čo robiť v apríli na záhrade?
5 (99.05%) 21 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

zazimovať záhradné jazierko

Ako zazimovať záhradné jazierko?

Záhradné jazierko je súčasťou moderných okrasných záhrad. Jeho obstarávacia cena už nie je tak vysoká a …

Pridať komentár