Cestovanie

Ako si vychutnať Barbados?

Ako si vychutnať BarbadosBarbados sa nachádza v oblasti známej ako Windward Islands. K dispozícii sú plantáže s cukrovou trstinou, dažďovým pralesom a mangrovovými porastami. Žije tu aj lietajúca ryba, ktorá je dokonca v znaku ostrova. Ryby môžete ochutnať v sendviči rýchleho občerstvenia alebo v príjemnej reštaurácii. V tomto článku vám poradíme, ako si vychutnať Barbados

Čo je potrebné ak si chcete užiť Barbados:

Víza

Vízum nepotrebujete do 28 dní.

Ak máte v pláne si vychutnať Barbados a zostať dlhšie na ostrove, majte 2 fotky, vízové tlačivo, rezerváciu spiatočnej letenky a poplatok 25 dolárov, doba vybavenia trvá asi 10 dní.

Očkovanie

Nie je potrebné, niektoré sa len odporúčajú.

Časový posun

V porovnaní s naším časom je to – 5 hodín.

Elektrické napätie

Napätie je 110 V, takže je potrebné použiť adaptér.

Mena

Miestna mena Barbadosu je dolár 1 BBD = približne 0,05 eur.
Na výmenu sa odporúča priniesť doláre.

Požičovňa áut

Ak si chcete vychutnať Barbados, prenájom auta je skvelý nápad, ale je potrebné mať medzinárodný vodičský preukaz a embosovanú platobnú kartu. Cena za deň sa pohybuje od 75 USD. Jazdí sa vľavo.

Oblasti Barbadosu

mapa Barbadosu - ako si ho užiťBarbados možno rozdeliť na dve oblasti. Prvou z nich je západné a druhou juhozápadné pobrežie, ktoré je miestom hlavných letovísk, pláže majú biele až ružové odtiene, more je pokojné a ľahko dostupné.

Východné pobrežie je rajom pre surferov. Hlavná sezóna začína vo februári a končí v máji, keď je sucho. V júli a auguste sú tu časté zrážky.

Miesta, kde si vychutnať Barbados

Najobľúbenejšie lokality sú St.Peters a Hastings na juhozápade. Hlavnou atrakciou je potápanie u koralových útesov a vrakov. Najviac dostupným vrakom je Berwyn v zálive Carlisle, ktorý je blízko pobrežia.

Ďalšou populárnou atrakciou je celodenný výlet do katamaránu okolo západného pobrežia. Počas plavby budete ochutnávať exotické koktaily, dostanete tropické ovocné koláče a obed s grilovanými dobrotami. Cieľom cesty je vysadenie v zálive s morskými korytnačkami, s ktorými si môžete zaplávať.

Východné pobrežie je menej frekventované, ale zaujímavé. Nájdete tu opustené divoké pláže Cave bay a Bottom bay, nachádza sa tu tiež je tiež staroanglické pompézne sídlo  Sam Lord Castle.

Hlavné mesto

Bridgetown je malé mesto, ktoré je možné vidieť cez jedno popoludnie. Štýl mesta je ako zmes londýnskej a karibskej dediny. Široké ulice lemujú rustikálne obchody, v centre je gotická parlamentná budova a anglikánska katedrála.

Neďaleko sa nachádza židovská synagóga z 19. storočia. Oddýchnete si v miestnom kráľovskom parku, kde si môžete vychutnať piknik pod jedným z baobabov. Vo večerných hodinách zájdite na Baxter´s road – do rumovej ulice, ktorá nikdy nespí. Pre milovníkov nakupovania tu je Swan Street alebo predmestie Pelican village.

Ak chcete viac zábavy, prejdite sa do mesta Oistins, ktoré leží na juh od hlavného mesta. Každý piatok je tu veľké grilovanie rýb, ktoré sprevádza divoká tanečná párty.

Príroda na Barbadose

hlavné mesto BarbadosuNajzaujímavejšie oblasti sú v centrálnej časti krajiny. Prejdite sa po plantáži cukrovej trstiny, možno tu nájdete aj nejaké malé marihuanové pole.

Ďalšou zaujímavou lokalitou je jaskyňa Harrison, ktorá je podzemnou križovatkou medzi jaskyňami. Môžete sa previesť elektronickým vláčikom, kde budete obdivovať kaskádové jazierka a podzemné vodopády.

Ďalším miestom je botanická záhrada Andromeda, kde je plno orchideí, paliem, kaktusov a mnoho ďalších. Na zelené opice sa choďte pozrieť do miestnej zoologickej záhrady, ktorá sa nachádza v mahagónovom lese.

Odporúčané hotely na Barbadose

Allamanda Beach Resort *** – Južné pobrežie (10 minút od hlavného mesta) blízko nákupného centra

Amarylis Beach Resort *** – južná časť, obklopená tropickými záhradami

Mango Bay **** – západná časť (30 minút od hlavného mesta)

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button