Ako si vybraťCestovanie

Ako vybrať dobré pivo v Nemecku?

Ako vybrať dobré pivo v NemeckuNemecké pivovarníctvo má dlhoročnú tradíciu, rovnako asi ako v Čechách a na Slovensku. Najmä Bavorsko je známe pivovarníckou tradíciou a dobrými pivami, ktoré znesú aj najprísnejšie hodnotenia aj najlepších znalcov piva. Pre všetkých milovníkov tohto zlatistého lahodného moku z celého Nemecka, ale aj z okolitých krajín, je sviatkom Oktoberfest, organizovaný vždy na jeseň v Mníchove. Je to tradičná pivná slávnosť, kedy máte možnosť ochutnať a vybrať si pivo podľa svojho gusta. Ako vybrať dobré pivo v Nemecku ?

Dobré nemecké pivo

Známosť v celom svete si získali známe pšeničné pivá „Weizenbier“, silné pivá typu „bock“, „pilsbier“ a ďalšie, ktoré nájdete aj na internetových e-shopoch.

Tam si môžete objednať piva z mníchovských pivovarov Franziskaner, Paulaner alebo piva Schneider weisse a Maisel’s weisse.

Obrovský výber nemeckých pív

nemecké kvalitné piváK výborným nemeckým pivám patrí pivo nazývané Weisbier, čiže Hefe-weisenbier. Ide o kvalitné kvasené pivo varené z pšeničných sladov na rôzne spôsoby.

Výsledkom je veľký výber pív tmavých, svetlých, polotmavých, nadymených a ďalej pív s rôznymi príchuťami aj bez príchutí.

Údené pivo

Zaujímavým pivom je Marzen z nadymeného sladu z mesta Bamberg. Toto pivo obsahuje 5,1% alkoholu, je polotmavej farby a dymovú podstatu pocítite pri prvom dúšku.

Výroba spočíva v údení jačmenného sladu a následným miešaním s inými sladmi. Je to pivo, ktoré rozdeľuje ľudí na dve skupiny. Buď si ho zamilujete, alebo sa stanete jeho odporcom.

Pomarančové pivo

Známou nemeckou značkou je Beck’s, ktorá má vo svojom portfóliu ako bežné pivo, tak aj piva zmiešané s ovocnými šťavami.

Jedným z nich je pomarančové pivo zmiešané z polovice svetlého piva a z polovice pomarančovej šťavy. Pivo sa varí v Brémach a na slovenskom trhu ho zoženiete len ťažko.

Rôzne príchute piva

dobré nemecké pivoV Berlíne môžete zakúpiť miestne pšeničné pivo Berliner Weissa, obsahujúce 30% pšenice. Má nízky obsah alkoholu, kyslastú chuť a je veľmi osviežujúce.

V poslednej dobe sa podriaďuje módnemu trendu a mieša sa s rôznymi príchuťami, takže si môžete vybrať pivo malinové, jahodové, citrónové, mätové či ďalšie. Dobré pivo doplnené ovocnou chuťou, čo viac si priať.

Oktoberfest v Nemecku

Každoročné slávnosti, ktoré preslávili Mníchov po celom svete, slávia každým rokom väčší úspech.

Vyše 200-ročná tradícia je verná svojmu menu a aj dnes mníchovské pivovary pre túto udalosť varia špeciálne tmavšie a silnejšie pivo, ktoré čašníčky bez rozliatej kvapky roznášajú v litrových krčahoch.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button