Ako si vybraťElektronika

Ako vybrať príslušenstvo k tabletu?

vyberanie príslušenstva k tabletuPodľa čoho máme vyberať príslušenstvo k tabletu? Rôzne držiaky, dockovacie stanice, ochranné fólie, obaly alebo klávesnice, ktoré rozširujú a chránia pred alebo pred poškodením funkčnosť tabletu, to všetko sa dá jednoducho zakúpiť. Ktoré príslušenstvo k novému tabletu vybrať? Čo na trhu s príslušenstvom k tabletu je dostupné? Napovedia vám nasledujúce riadky.

Hudobné a iné príslušenstvo k tabletu

Tablet je multimediálnym zariadením a je škoda nevyužiť všetky jeho funkcie. Keďže ste na svojom tablete spustili video alebo si prehrávali hudbu, tak aj slúchadla alebo reproduktory prídu vhod. Pri výbere slúchadiel by ste sa mali rozhodnúť, či chcete mať bezdrôtové slúchadlá.

klávesnica ako príslušenstvo k tabletuPokiaľ je to možné, skôr ako začnete kupovať sluchátka, zistite, či budú kompatibilné s vaším tabletom. To isté platí pre reproduktory.

Pokiaľ vyberáte reproduktory ako domáce kiná alebo hi-fi veže, je vhodné viac investovať a vybrať si variantu 2+1, 3+1 alebo 5+1.

Tablet ako prenosné zariadenie skvele slúži na prezeranie webových stránok. Je lepší, keď potrebujete poslať e-mail alebo pripraviť nejaký dokument. V takomto prípade pomôže prepojiteľná klávesnica. Pre tablety si môžete vybrať niekoľko typov klávesníc.

Elegantným a praktickým riešením je klávesnica s technológiou Bluetooth, s ktorou je možné sa pripojiť k počítaču bezdrôtovo a vytvoriť si tak dočasný notebook.

Nenáročnou možnosťou sú aj gélové klávesnice. Gélová klávesnica je ohybná a dobre umývateľná. Ohybná gumová konštrukcia klávesnice je vhodná do každého pracoviska so zhoršenými pracovnými podmienkami, takže k tabletu to je praktické a ideálne príslušenstvo.

Príslušenstvom k tabletu sú aj držiaky

Využívate tablet v aute so spúšťanou GPS navigáciou? Prečo nie? Stačí si kúpiť držiak do auta, ktorý pripnete na palubovku. Medzi najdrahšie držiaky do auta patria univerzálne držiaky, ktoré umožňujú výmenu mobilného telefónu za tablety. Cena začína už na 15 eurách, nie je to preto finančne nákladná investícia.

príslušenstvo k tabletuOkrem držiaka do auta si môžete zakúpiť aj držiak na bicykel, pokiaľ chcete byť spojený so svojím tabletom aj počas cyklistického výletu. Držiak na stôl si môžete ľubovolne nastaviť napríklad na sledovanie filmov. Najlacnejší univerzálny držiak na tablety od 7-10,4 palca vyjde na 20 Eur.

Ak už nejaké príslušenstvo k tabletu kupujete, tak určite púzdro na tablety. Bezpochyby si budete chcieť svoj tablet odniesť z domu a používať ho v MHD, aute, na dovolenke alebo pri káve v kaviarni.

Originálne príslušenstvo na iPad je drahšie než bežne dostupné produkty na trhu, ale pri ich kúpe budete mať istotu, že púzdro dobre sedí na vašom modeli.

Pokiaľ ide neznačkové púzdro pre tablet, je potrebné, aby veľkosť zodpovedala veľkosti tabletu. Priplaťte si za polohovací obal, pomocou ktorého môžete tablet nastaviť do ľubovolnej polohy. Ochranná fólia chráni displej pred poškriabaním – je to praktické príslušenstvo, ktoré predlžuje životnosť tabletu.

Využite dockovaciu stanicu ako príslušenstvo k tabletu

Pre nabíjanie alebo synchronizáciu tabletu sa na trhu objavujú dockovacie stanice, označované aj ako docking station. Niektoré stanice sú určené na nabíjanie, iné ponúkajú rozšírenie o kvalitné reproduktory, zosilňovače, rôzne konektory navyše, ktoré môžu prísť vhodný pri každodennej práci s tabletom. Určite by vám prišlo niekedy vhod prepojiť tablet s monitorom alebo televízorom.

ako vybrať príslušenstvo k tabletuPodľa rozšíriteľnosti dockovacej stanice sa ceny pohybujú od pár eur do cca 200 eur. Na rozdiel od príslušenstva, ako je obal na tablety alebo ochrannú fóliu, je dobré poradiť sa s predajcom, či a ktorá stanica by bola pre vás užitočná.

Určite je skvelé mať profesionálnu dockovaciu stanicu k tabletu so všetkými možnými zapojeniami a technológiou, avšak k čomu vám to bude ak to nepoužijete?

Dotykové perá vyberajte podľa použitia. Pre maľovanie sú určené veľmi citlivé puzdrá s malým hrotom, iné sú určené pre dobré ovládanie aplikácií, ale sú aj pera pre univerzálne použitie. V obchodoch s elektronikou sa nachádzajú pod označením stylus a ich cena sa pohybuje okolo 15 do 30 eur.

Špeciálne pero nahrádza vaše prsty, pomáha tiež udržiavať tablety čisté a bez šmúh. S dotykovým perom píšete na tablete rovnako ako klasický perom, pre kreslenie je to preto ideálnym príslušenstvo k tabletu. Pri súčasných iPadoch sa však vyplatí investovať do originálneho produktu od Applu – Apple pencil, keďže ide o najkompatibilnejšie zariadenie pre tablety.

Pár tipov ako vybrať príslušenstvo k tabletu

Pomocou káblov môžete rozšíriť používanie tabletu pre ďalšie zariadenia, ktoré používate. Rozbočovače vyberte, ak je počet portov na tablete nedostatočný. Ak cestujete autom, skúste si zohnať adaptér do auta. Väčšina tabletov v súčasnosti využíva micro-usb port alebo USB 3.0 port, ktorý je rozšírený takmer pri všetkých výrobcoch.

Takže pokiaľ ide o android tablety a tablety s windowsom, máte široký výber HUB-ov a iných rozširovačov, ktoré vám umožnia zväčšiť počet portov pre váš tablet. Pri iPadoch to už tak jednoduché nieje, keďže nové iPady disponujú len jedným portom, špecialne navrhnutým od Applu. Cez port je možné nabíjať iPad aj presúvať dáta, či využiť príslušenstvo k tabletu.

Avšak aj tu ste krytý rôznymi výrobcami a aj samotným Applom, takže sa nemusíte báť. Možno je cena trochu vyššia ako pri koncernových výrobcoch ale máte aspoň istotu, že takéto príslušenstvo k tabletu bude na sto percent kompatibilné s vaším iPadom. Stačí si len pozrieť predajne s Apple produktami a vybrať ten správny doplnok či rozširovač.

Tablet je zábavou a zábavou patrí aj hranie počítačových hier. Výrobcovia tabletov a doplnkov mysleli aj na rekreačných hráčov a na trh uvádzajú nové modely herných konzolí. Sú podobné ovládačom na Playstation, prípadne majú viac tlačidiel pre ovládanie hry. Takto sú krytý aj vášnivý hráči a zaručene budú mať zážitok z hrania na tablete.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button