Úvod / Ako si vybrať / Ako vybrať domácu vodováhu?

Ako vybrať domácu vodováhu?

ako si správne vybrať vodováhuVodováha je často potrebná nielen pre domácich majstrov, ale pre každého, kto v domácnosti aktívne rekonštruuje, montuje alebo rôzne upravuje veci. Najznámejšou funkciou vodováhy je vyrovnávanie uhla, k čomu nám slúži bublinka, ukazujúca nepresnosti. V súčasnej dobe majú moderné vodováhy už aj oveľa viac funkcií, ktoré vám môžu uľahčiť vašu prácu. Ako si vyberieme domácu vodováhu?

Dĺžka vodováhy


Dĺžka vodováhy je hlavný parameter, podľa ktorého je potrebné pomocníka vyberať. Krátke vodováhy nám nezmerajú dva vzdialenejšie konce a dlhé zasa nevmestíme do menších priestorov. Ak hľadáte univerzálnu vodováhu, tak si vyberajte veľkosť do 1 metra.

Presnosť vodováhy

Pri každej vodováhy by mala byť uvedená presnosť, vyberajte si vždy vodováhy s presnosťou do 1 mm až jeden cm. Obvykle stačí kúpiť značkovú vodováhu, neznačkové vodováhy s podozrivo nízkou cenou bývajú obvykle veľmi nepresné.

Vodováha s laserom

vodováha s laséromLaser? Veľmi užitočná funkcia, ktorá nám umožní zmerať uhol na veľkú vzdialenosť aj s kratšou vodováhou. Vodováhy s funkciou lasera sú drahšie, ale nie zasa moc, investícia do nich sa oplatí. Laser vždy vytvorí pozdĺž objektu čiaru, takže možno porovnávať uhol s objektom, ktorý je trebárs až na konci miestnosti.

Vodováhy s digitálnym displejom

používanie vodováhy s podsvietenímŠpičkové vodováhy disponujú digitálnym displejom, ktorý nám vždy ukazuje s absolútnou presnosťou, aký uhol vodováha zviera. Ide často o dodatočnú funkciu, ktorá je aj na vodováhach s bublinkami.

Podsvietenie

Túto funkciu oceníte, ak budete používať vodováhu večer alebo v miestnostiach, kde nie je svetlo.

Vodováha s pravítkom


Ide o veľmi využiteľnú vec, vodováha by mala slúžiť aj ako rýchly meter, s ktorým si môžete zmerať rôzne vzdialenosti.

Plastový kryt

Vodováhu môžete mať buď s prírazom alebo s plastovou či gumenou ochranou na koncoch. Tá je vhodná v prípade, ak vám vodováha spadne na zem. Ak pracujete na stavbách, tak je plastová ochrana na koncoch dôležitá.

Ako vybrať domácu vodováhu?
5 (100%) 21 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

Ako vyberať psie oblečenie

Ako vyberať psie oblečenie?

Predovšetkým nemožno vyberať psie oblečenie podľa plemien psov, lebo aj medzi psíkmi každej rasy sú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *