Ako si vybrať

Ako kúpiť vírivku?

návod ako kúpiť vírivkuAk si chcete urobiť v pohodlí domova svoje vlastné kúpele, potom najvhodnejším spôsobom ako začať je kúpiť vírivku. Dopriať si bublinkový kúpeľ kedykoľvek sa vám zachce, nič nie je nemožné. Vírivka už nie je predraženou a nedostupnou záležitosťou. Ceny vírivých vaní v posledných mesiacoch rapídne klesli a kvalita ponúkaných produktov sa naopak zvyšuje. Základné rady, na čo si pri kúpe vírivky dávať pozor, obsahujú nasledujúce riadky.

Kde umiestniť výrivku

Vírivka je masážny bazén, ktorý je určený k celoročnému používaniu. Vírivku môžete umiestniť kdekoľvek, do interiéru, zimnej záhrady, na terasu alebo aj na záhradu. Kúpiť vírivku môžete v ľubovoľných rozmeroch, tvaroch, vyrobené z rôznych materiálov.

Základom je rozmiestnenie trysiek pre správnu masáž jednotlivých partií tela, kvalita materiálov, z ktorých je vírivka vyrobená a tiež kvalita systémového riešenia (motory, filtre a pod.).

Tvar vírivky

externá vírivkaPred samotným zakúpením pozorne vyberajte tvar vírivky. Pamätajte, že vírivka sa dodáva ako celistvý kus, nie rozložená vo viacerých kusoch.

Väčšinou môžeme kúpiť vírivku vo veľkosti 2×2 m a v tvare štvorca. Samozrejme sú k dostaniu vírivky rôznych tvarov a rozmerov.

Typ vírivky

Kúpiť vírivku môžete  zapustenú alebo nadzemnú. Do zapustenej vírivky je lepší prístup, nadzemná vírivka je mobilná a môžete ju premiestniť na rôzne miesta.

Materiály vhodné na výrivku

Obal vírivky by mal byť vyrobený z vysoko odolného, najlepšie cédrového dreva. Povrchové úpravy dreva môžu byť rôzne, tiež ponuka farebných variácií je veľmi rozmanitá.

Drevené obaly sú preferované pred plastovými. Sú oveľa kvalitnejšie a dizajnovo podarenejšie ako plastové kryty.

Vnútro

Vnútorná masážna časť vírivky by mala mať povrch vyrobený z vysoko odolného akrylového materiálu.

Samonosná vírivka alebo nie

domáca vírivkaOdporúčame kúpu samonosnej vírivky. V praxi to znamená, že vírivka má natoľko pevnú konštrukciu, že je schopná odolať hmotnosti vody a kúpajúcich sa osôb.

Konštrukcia vírivky tak nepotrebuje spevnenie pomocou penovej výplne.

Vírivka s výplňou

Ak kúpite vírivku, ktorej konštrukcia nie je dostatočne silná a je spevnená pomocou penovej výplne, potom počítajte, že vírivka bude značne ťažšia.

Navyše v prípade, keď dôjde k poruche, je veľmi ťažké sa k technológiám cez výplň dostať.

Filtrácia vo vírivke

uviesť bazén do prevádzky a jeho filtráciaFiltrácia je kľúčovou záležitosťou, určite nechcete relaxovať v znečistenej vode.

Odporúčame tlakovú filtráciu, pretože čerpadlo ženie pod vysokým tlakom vodu do filtračnej vložky, ktorá zachytí všetky nečistoty. Prečítajte si aj články ako vyčistiť vaňu a ako vyčistiť bazén.

Ďalšie možnosti filtrov

Ďalšou a lacnejšou možnosťou je spádová filtrácia, ktorá je menej spoľahlivá ako filtrácia tlaková, pretože je tu oveľa väčšia šanca, že nečistoty filtráciou neprejdú.

Kryt na výrivku

Ak s chcete kúpiť vírivku tak súčasťou vírivky by mal byť aj termokryt, ktorý zabraňuje úniku tepla pri nečinnosti vírivky. Najviac tepla totiž uniká cez vodnú hladinu.

Hydroterapia

Vírivka je vhodným nástrojom nielen pre relaxáciu, ale aj pre hydroterapiu. Vírivka je výbornú kombináciou tepla, nadnášania vodou a masáže. Teplá voda rozširuje cievy a tým dochádza k lepšiemu prekrveniu bolestivých partií.

Liečebné účely vírivky

Nadnášanie, ktoré spôsobuje voda, zabezpečuje menšiu záťaž pre svalstvo a kĺby. Z týchto dôvodov je vírivka vhodným nástrojom pre liečbu kĺbov, kĺbových výronov, svalového napätia a iných ľahších ochorení pohybového aparátu.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button