Zdravie a krása

Ako zmierniť opicu?

ako zmierniť opicuVečierky má rád takmer každý. Pivo i víno tečú prúdom, všetci sa smejú a každú chvíľu pristane na stole tácka s poldecákmi. Potom sa však noc prehupne v deň a vy sa prebudíte s neznesiteľnou bolesťou hlavy, nestabilným žalúdkom a zelenou pleťou. Ako zmierniť opicu? Ak sa chcete pustiť do boja s opicou, odporúčame vám pár nasledujúcich trikov.

Voda pomôže zmierniť opicu vždy

zmierniť opicu vďaka čistej vodeOpica je prezlečená dehydratácia a najdôležitejšie je dostať do seba nejaké tekutiny.

Niektorí opicou postihnutí ľudia samotnú vodu zle znášajú, preto je dobré ju zjemniť aspoň sladkým sirupom alebo citrónom.

Mlieko

Nie je tak ťažké ako voda a naviac obsahuje veľa živín. Možno vám táto alternatíva pripadá ako istý obracač žalúdka, verte však, že hravo zníži jeho kyslosť a doplní potrebné vitamíny.

Pokiaľ si stihnete dať pohár ešte pred spaním, účinok je zaručený.

Energetický nápoj môže taktiež zmierniť opicu

Aby vás mohol energetický nápoj postaviť na nohy, je nutné mať stabilné prostredie v žalúdku, inak by sa vám mohlo ešte priťažiť.

Tento prostriedok však máva podobne ako káva veľmi krátkodobý účinok. Taktiež je nutné pripomenúť, že nie každému počas opice takýto kyslastý nápoj „sadne“ a nieje to ani prospešné pre vaše telo.

Polievka

káva môže pomôcť zmierniť opicuTrik, ktorý poznáme od našich babičiek, zaberá rovnako dobre ako pred rokmi.

Akýkoľvek vývar nám vráti silu do končatín, nesmieme však zabudnúť na dostatočný prísun tekutín pred aj po polievke. 

Preto ak to je možné, spravte si kuraciu polievku alebo nejaký mäsový vývar, určite sa budete cítiť lepšie a uľaví sa vám.

Pečivo na opicu

Kúsok suchého rožku pomôže nášmu telu absorbovať kyslé šťavy. Pri konzumácii pečiva postupujeme pozvoľna a nezabúdame dopĺňať tekutiny.

Acylpyrín, aspirín

Proti krutým bolestiam hlavy nám môže pomôcť akýkoľvek liek na bolesť. Obzvlášť účinné sú tabletky rozpustné vo vode, fungujú naozaj rýchlo a nedráždia žalúdok.

S ich užívaním to však nesmieme preháňať.

Ak sa vám páčil článok ako zmierniť opicu, prečítajte si aj:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button