Návody

Odpudzovače proti komárom a ďalšie postupy, ako sa im účinne brániť

odpudzovače proti komárom a ako sa ich zbaviťKomáre patria k najotravnejšiemu hmyzom. Najmä v letných mesiacoch vás dokážu v prírode aj v mestách výrazne potrápiť. Najčastejšie sa s komármi stretnete v blízkosti vodných plôch. Ich množstvo rastie spolu s tým, ako sa zvyšuje vlhkosť.

Nie náhodou vás preto obťažuje najviac v dobe po dažďoch, povodniach atď. Možno sa im vôbec nejako brániť a existujú nejaké zaručené tipy, ako ich účinne odpudiť? Odpoveď na tieto otázky sa dozviete v nasledujúcich riadkoch. Odpudzovače proti hmyzu, komárom a ďalšie postupy, ako sa im účinne brániť.

Obsah článku:

  • Odpudzovač komárov
  • Ďalšie postupy

Odpudzovače proti komárom

odpudzovač hmyzuPodobne ako sa predávajú odpudzovače na myši, možno v obchodoch zakúpiť aj špeciálne ultrazvukové odpudzovače na hmyz. Tie fungujú na rovnakom princípe.

Vydávajú zvuky v určitých frekvenciách, ktoré človek nepočuje, avšak hmyz ich registruje a je pre neho natoľko nepríjemný, že radšej uteká inam.

lapač hmyzu sharkPríkladom účinného odpudzovača je lapač hmyzu Shark. Ide o prístroj na batérie, ktorý je vhodný pre vonkajšie využitie.

Stačí do neho vložiť jednu tužkovú batériu a ochráni vás niekoľko stoviek hodín.

Vďaka malému rozmeru ho bez problémov skryjete do vrecka.

Ďalšie postupy ako odpudzovať komáre

Chemické prípravky

Preparáty na báze chémie sú jednou z možných variantov, ako sa brániť proti komárom. Je však pravdou, že nemajú príliš vysokú účinnosť.

Navyše sa hodia skôr do interiérov, pretože väčšina z nich sa zastrkáva do elektrickej zásuvky.

Prírodné repelenty proti komárom

ako pestovať levanduľuNa trhu dnes dostanete aj prípravky, ktoré sú založené na čisto prírodnej báze. Využívajú účinne látky z najrôznejších bylín, ako sú napríklad klinček, levanduľa alebo mäta. Pre vonkajšie využitie sú najlepšie olejčeky.

Na oblečenie stačí nakvapkať pár kvapiek. Komáre nemajú radi ich vôňu, takže vás budú míňať oblúkom. Okrem olejčekov sa dajú kúpiť aj špeciálne náramky proti hmyzu.

B – komplex

Ako účinné riešenie v boji s komármi pomáha prísun B-komplexu. Ten odrádza dokonca aj kliešte. Dá sa zakúpiť vo forme tabletiek.

Repelent z francovky

Babská rada, ktorá vám tiež môže pomôcť: Do približne 1 dl francovky dajte kúsok klinčekov. Pohárik uzavrite a nechajte niekoľko dní vylúhovať. Potom už len stačí tento „repelent“ naniesť po kvapkách na oblečenie.

Uložiť

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button