AkoaPreco.com > Domácnosť > Ako zabezpečiť dom pomocou kamerového systému?

Ako zabezpečiť dom pomocou kamerového systému?

návod ako zabezpečiť dom kamerovým systémomZabezpečenie domu je veľmi horúca téma, ktorú rieši väčšina ľudí, ktorí sa boja o svoje cennosti. Ponúka sa viacero rozličných možností, ako možno dom zabezpečiť. Jednou z najpopulárnejších možností je kamerový systém. Kamerových systémov existuje však viacero druhov a nie každý typ kamery je pre vás vhodný. Je dôležité vyberať podľa vlastných preferencií. Ako môžete zabezpečiť dom pomocou kamerového systému?

Kamery s centrálnym nahrávaním


Systém kamier, ktoré vytvárajú záznam na prijímači. Dnes sú už k dispozícii rôzne druhy kamerových systémov a nie je problém ich umiestniť do celého domu.

ako zabezpečiť dom pomocou kamierAk si takýto systém kamier vyberiete, tak dávajte pozor, aby bolo možné kamery spojiť s počítačom na diaľku, aby ste napríklad aj z práce mohli sledovať, či je všetko v poriadku.

Kamery s alarmom

Ideálna kombinácia, ktorá v sebe zahŕňa hneď dva prvky a to snímacie a výstražné. Ak sa zlodej vláme do domu a neodradí ho ani alarm, tak je zachytený kamerou. Vyberajte si jedine kamery, ktoré umožnia aj nočný záznam.


Kamery a GSM ovládanie

Vďaka GSM technológii môžete mať okamžitý prehľad o prípadných problémoch so zlodejmi. Keďže disponujú GSM rozhraním, tak je ich majiteľ kontaktovaný cez telefón, že došlo k vlámaniu alebo k spusteniu alarmu. Pri telefonáte na kameru potom možno počuť aj vidieť počínanie zlodejov. Výhodou je, že sa dá alarmový signál napojiť na políciu alebo bezpečnostnú agentúru, ktorá objekt zaistí.

Kamery s čidlom

kamerový systém v domácnostiKamery nemusíte mať iba s alarmom, kamery s pohybovým snímačom detekujú pohyb v miestnosti a podľa druhu alebo nastavenia môžu rozsvietiť svetlá, začať nahrávať, spustiť alarm, kontaktovať vás a iné.

Kamery pri zvončeku

Veľmi praktická vec, ktorá nedovolí nezvaným návštevníkom, aby vás prišli obťažovať. Kamera pri zvončeku je hojne využívaná pri mnohých domoch. Jednorazová investícia do tohto zariadenia spôsobí, že si vždy môžete človeka pri dverách pozrieť a ak ho nepoznáte, tak ho cez mikrofón môžete požiadať, aby odišiel.

Falošná kamera


Veľmi populárny trend, ktorý má však iba odstrašujúci efekt. Umelé kamery sú nefunkčné repliky kamier, ktoré stoja v rádoch stoviek eur a umiestňujú sa na miesto, na ktoré je dobre vidieť. Zlodeja by mala odlákať už samotná prítomnosť kamery, ale bohužiaľ nie vždy je efekt skutočne taký.

Pozrite si a využite aktuálne akcie a zľavy v lekárni Dr.Max. Akcie až do výšky -20% alebo 2+1 zadarmo! Momentálne prebieha aj súťaž o auto Škoda Scalia.

Mohlo by vás zaujímať

Čo všetko treba vedieť pred stavbou domu

Čo všetko musíte vedieť pred tým, ako začnete stavať dom?

Stavba domu je pre ľudí veľmi dôležitá, pretože to nie je len budova, ale aj …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.