Nezaradené

Ako sa baliť na dovolenku, aby ste na nič nezabudli?

ako sa zbaliť na dovolenku aby ste nič nezabudliČas letných dovoleniek je ešte ďaleko. Mnohí z nás si už pilne pozerajú ponuky cestovných kancelárií a hľadajú ideálnu dovolenku do vybranej destinácie, ktorá bude spĺňať naše požiadavky. Ako prvé si všímame ceny dovoleniek. Pochopiteľne, je rozdiel platiť 500 eur na osobu a 900 eur na osobu. Ako sa ale baliť na dovolenku, aby ste nič nezabudli?

Najskôr si skontrolujte doklady

V prvom rade je potrebné, aby ste si ešte v predstihu (najlepšie pri objednávaní dovolenky) skontrolovali platnosť dokladov.

Dávame do pozornosti, že v niektorých krajinách je nutné mať platné doklady minimálne dva mesiace po vrátení z dovolenky. Ak cestujete do krajiny, ktorá je v EÚ, pravdepodobne si nebudete vybavovať pas.

Ak však vycestujete na dovolenku do Turecka, je nutné si pas vybaviť. Hlavne v predstihu, aby ste sa pár dní pred odletom nemuseli naháňať. Okrem toho nezabúdajte ani na platnosť európskeho zdravotného preukazu.

Vytvorte si zoznam potrebných vecí

Predtým, ako svoje oblečenie začnete dávať do kufrov, majte nachystaný zoznam oblečenia a ostatných vecí, ktoré budete nevyhnutne potrebovať počas dovolenky.

V žiadnom prípade si neberte so sebou celý obsah vášho šatníka. Preťažíte si tak batožinu a v konečnom dôsledku budete musieť za kilogramy naviac zbytočne doplácať.

Postupne, ako si veci budete ukladať do batožiny, si ich zo zoznamu škrtajte. Uľahčíte si tak robotu a hlavne – na nič nezabudnete. Viete si azda predstaviť, že by ste si svoje obľúbené mäkké topánky Birkenstock zabudli doma vo verande?

Ako sa teda baliť na dovolenku, aby ste nič nezabudli?

  1. Nachystajte si na viditeľné miesto platné doklady.
  2. Na balenie určite len jedného člena rodiny. Nevznikne tak zmätok.
  3. Pripravte si zoznam, podľa ktorého sa budete riadiť.
  4. Baľte si také oblečenie, ktoré je kombinovateľné z viacerými kúskami. Neprekročíte tak     maximálne povolenú hmotnosť batožiny.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button