Zdravie a krása

Ako sa starať o parochňu?

Ako sa starať o parochňuO parochňu je záujem nielen medzi majiteľmi holých hláv, ale medzi každým, kto chce vyzerať dobre a dopriať si pocit krásnych vlasov, o ktorých vždy sníval. Parochne nosia ako ženy, tak aj muži. Je tu jedno zásadné rozdelenie a to na parochne umelé a parochne z pravých vlasov. Parochne z pravých vlasov sú výrazne drahšie a je potrebné na ne dávať väčší pozor, aby sa nepoškodili. Umelé parochne sú v dnešnej dobe tak dokonalé, že sú nerozoznateľné od skutočných vlasov, však tiež vyžadujú údržbu. Ako sa musíme o parochňu starať?

Návod ako sa starať o parochňu

Umelé parochne

Umývanie parochne

Parochne umývajte podľa toho, ako často ich nosíte, ak ich nosíte každý deň, tak je potrebné ich umývať 1-2x týždenne.

Umývajú sa zásadne v studenej alebo vlažnej vode a pri umývaní nepoužívajte žiadne kefy, iba veľmi malé množstvo šampónu.

Kefovanie a česanie

starostlivosť o parochneVykonávajte vždy vtedy, keď je parochňa suchá, kefou odstránite drobné vlákna a hrebeňom upravíte tvar.

Úprava a zastrihnutie

Nikdy nepoužívajte žiadne prostriedky, ktoré vyvinú teplo nad 100 ° C, teda žiadne kulmy ani silné fény. Pre úpravy používajte zásadne keramickú kulmu, ktorú najskôr vyskúšajte na pramienku vlasov.

U strihania dávajte pozor, aby ste vždy dosiahli účesu, ktorý potrebujete, tak dbajte na opatrnosť, chyby sa už nedajú vrátiť späť.

Kozmetika

Na umelé parochne je potrebné používať špeciálnu kozmetiku, ktorá zahŕňa balzam na parochne, kondicionéry proti štiepeniu vlákien, fixačné spreje pre upevnenie účesu a gélové spreje pre zachovanie kvality vlákien.

Parochne z pravých vlasov

Kúpanie a spanie

Pri týchto činnostiach sa vyvarujte noseniu parochne, chlór z vody by mohol vlasy poškodiť, spanie vlasy polámať.

Slnko a odev

Nevystavujte parochňu zbytočne dlho slnečnému žiareniu a pokúste sa zamedziť, aby sa vám vlasy často treli o odev.

Umývanie a kozmetika

umelé parochnePri umývaní používajte iba ruky a trochu šampónu, voda nesmie byť teplejšia ako 30 ° C. Hneď po umývaní aplikujte kondicionér.

Nikdy nepoužívajte prípravky na umelé vlákna, ale naopak vyberte balzamy a tužidlá určené práve pre starostlivosť o parochňu a tupé z pravých vlasov.

Ďalšie zaujímavé články o vlasoch si môžete prečítať tu:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button