Zdravie a krása

Ako si urobiť gélové nechty doma?

návod ako si urobiť gélove nechty domaGélové nechty sú hitom dnešnej doby. Ak chce byť žena skutočne in, tak ich jednoducho musí mať. Dodávajú rukám eleganciu. Sú bezstarostné, pretože ich stačí len raz mesačne vymeniť. Zároveň ale tiež niečo stoja, takže ak vás nebaví každý mesiac utrácať práve za gélové nechty, tak si gélové nechty doma urobte robte sama a v pohodlí.

Čo budete potrebovať ak si chcete urobiť gélové nechty doma:

  • UV lampa
  • troj alebo dvojfázový gél
  • pilníky
  • farebný gél
  • štetce
  • dezinfekcia
  • vodička pre lepšie priľnutie
  • olejček na nechtovú kožtičku

Postup ako si doma urobiť gélové nechty

ako si sama urobiť gélové nechty domaZo začiatku budete musieť investovať do základného vybavenia, ale ak si to starostlivo prepočítate, tak zistíte, že vlastnoručnou prácou každý mesiac veľa ušetríte – záleží na tom, koľko ste platila u manikérky.

Pomôcky si nakúpte v nejakom internetovom obchode. Tam sú výhodné ceny a dokonca aj začiatočnícke balíčky.

Druhy gélu

Bude pre vás jednoduchšie nakúpiť troj alebo dvojfázový gél. Znamená to, že ho môžete použiť na podkladovú vrstvu, stavebnú aj vrchnú. Gély jednofázové majú svoje presné určenie a vy by ste si tak musela kúpiť minimálne dva, čo je zbytočné.

krásne gélové nechty domaPri vytváraní gélových nechtov je dôležité neustále nechty dezinfikovať (odmasťovať). Gél lepšie priľne na zbrúsený necht, tak si všetky nechty najskôr prejdite pilníkom a potom vydezinfikujte.

Po prvom odmastení použite vodičku pre lepšie priľnutie. Na túto prvú vrstvu už môžete nanášať gél.

Vrstvite ho podľa návodu, pretože u každej značky je to iné, rovnaké je to aj s vytvrdnutím, každý gél potrebuje zostať pod UV lampou inú dobu.

Po nanesení farebného gélu pretrite necht ešte naposledy tým základným, ktorý zaistí lesk a zvýši odolnosť nechtu.

Gélové nechty zložíte tak, že ich obrúsite. Profesionáli používajú brúsky, ale vám budú stačiť pilníky. Nezabudnite ich teda vyznačiť v objednávke. Opilujte vždy všetok gél. Nechty sú potom veľmi oslabené, takže je nutné, hneď ich schovať znova pod gél.

Ak chcete s gélovými nechtami skoncovať, tak ich nepilníkujte, pretože ich akurát oslabíte a budú vás bolieť. Nechajte ich samovoľne odrásť.

Tip ako na gélové nechty doma

Najlepšie je poradiť sa s vašou manikérkou, tá vám môže odporučiť vhodné gély a iné pomôcky.

Upozornenie

Ak nebudete nechty dezinfikovať, tak sa môže objaviť aj pleseň a iné kožné problémy s nechtami. Hygienu teda nepodceňujte.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button