Úvod / Ako liečiť / Ako liečiť bradavice?

Ako liečiť bradavice?

návod ako liečiť radavice na rukeMáte bradavice spojené len s čarodejnicou z rozprávky? Bohužiaľ bradavice, výrastky na koži, trápia aj veľa naozajstných ľudí. Tieto výrastky sú síce nezhubné, ale nie sú príliš estetické. Bradavice sú spôsobené papilomavírusom HPV a prenášajú sa dotykom, ľudia sa najčastejšie nakazia v spoločných sprchách, v okolí bazénov a pod. Najčastejšie sa bradavice nachádzajú na nohách, rukách a tak ako u čarodejnice na tvári. Prečítajte si článok ako liečiť bradavice, je to možné aj doma.

Prírodné prostriedky ako liečiť bradavice


Ak sa chcete bradavíc zbaviť, môžete to skúsiť vlastnými silami pomocou voľne dostupných prípravkov z lekárne, prípadne pomocou prírodných prostriedkov.

bradavice na tváriZ prírodných prostriedkov na liečbu bradavíc je doporučované použiť napr. cesnak, ktorého plátok priložíte na 5 minút na bradavicu, necháte pôsobiť a potom miesto opláchnete vlažnou vodou. Spravidla je potrebné tento postup opakovať niekoľko dní.

Ricínový olej

Ak chcete liečiť bradavice tak je možné ich potierať minimálne dvakrát denne ricínovým olejom, prípadne na ňu niekoľko dní prikladať tampón napustený tea tree olejom a tento meniť aspoň každých 12 hodín.

Šťava lastovičníka

Tiež šťava zo stoniek lastovičníka môže byť vaším veľkým pomocníkom pri boji s bradavicami, stačí s ňou potierať postihnuté miesto niekoľkokrát denne po dobu asi jedného týždňa.

Prečítajte si aj článok: 10 spôsobov ako sa účinne odstrániť bradavice

Ovocie

bradaviceAk vám nestačí vyššie uvedený výpočet možností, môžete ešte siahnuť po ovocí. Napríklad ovocie, ktoré vám vo vašom boji s bradavicami pomôže, je čerstvý ananás, respektíve jeho šťava. Stačí bradavicu pokvapkať v priebehu niekoľkých dní touto lahodnou šťavou a vždy ju nechať niekoľko hodín pôsobiť.

Ak ste milovníci banánov, tak tiež rozhodne nevyhadzujte šupky z nich. Ak budete niekoľko dní prikladať na bradavicu kúsok šupky z banánu vnútornou stranou dole a necháte ju dlhodobo pôsobiť (šupku je však potrebné aspoň raz denne vymeniť), určite budete mať čoskoro vyhraté.

Odborná pomoc ako liečiť bradavice


Ak nemáte čas a chuť na skúšanie týchto vyššie uvedených metód, môžete sa obrátiť na kožného lekára, ktorý môže bradavice odstrániť pomocou lasera, kvapalného dusíka, kyseliny salicylovej, alebo sa môžete obrátiť na chirurgii, kde je možné tieto bradavice odoperovať. V prípade, že vás trápia bradavice v okolí očí, je nutné toto riešiť s očným lekárom.

Ako liečiť bradavice?
5 (99.26%) 27 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

srvátka a jej liečivé účinky

Ako využiť srvátku pre fyzické zdravie a pleť?

Pitie srvátky nie je pre niekoho príliš príťažlivé a lichotivé, väčšinou až do tej chvíle, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *