Úvod / Ako liečiť / Ako liečiť zarastené nechty?

Ako liečiť zarastené nechty?

ako rýchlo liečiť zarastené nechtyZarastené nechty sú problémom, ktorý trápi hlavne ľudí v mladšom veku. Objavuje sa najmä u prstov na nohách, menej často sa zarastené nechty objavujú tiež na rukách. Ako vyriešiť problémy so zarasteným nechtom a aké sú možné preventívne opatrenia? Prevencia proti zarastaniu nechtov na nohách a rukách.

V článku sa dozviete:

 • Čo sú zarastené nechty
 • Príčiny zarastených nechtov
 • Spôsob liečby
 • Čo je potrebné
 • Ako dlho to potrvá
 • Aké budú náklady

Čo sú to zarastené nechty?


Ak hovoríme o zarastených nechtoch, je tým myslený stav, kedy dôjde k prerastaniu nechtu, ktorý sa postupne vrýva až do pokožky. V pokročilejšom štádiu môže byť tento problém pomerne bolestivou záležitosťou. Ak sa objaví na prstoch nôh, pociťujete túto bolesť prakticky počas každého kroku, ktorý urobíte.

Príčiny zarastených nechtov

zarastený nechtHlavnou príčinou zarastania nechtov býva často ich zlé a nedostatočné zastrihávanie. Na prstoch nôh je potrebné nechty strihať tak, aby neboli príliš do oblúka.

Ďalšie príčiny zarastania:

 • Široké nechty
 • Širšia nechtová platnička
 • Nosenie nevhodnej obuvi

Spôsob liečby zarastených nechtov

Domáca liečba

prevencia zarastených nechtov a strihanieSami sa problému zbavíte tak, že postihnutý necht dôkladne zastrihnete. Ak už je príliš zarastený a zastrihávanie je bolestivé, odporúčam si nohy najprv namočiť v teplom vodnom kúpeli, dôjde tak k zmäkčeniu nechtov.

Zarastené časti nechtu možno odstrániť aj pomocou pilníčka, kedy postupne vypilujete tú časť, ktorá sa nachádza medzi nechtom a kožou.

Odborná liečba

Ak je odstránenie zarasteného nechtu príliš bolestivé, môže prísť na rad operatívne riešenie, kedy dôjde k úprave postranných valov a rozšíreniu nechtovej platničky. Po tomto zákroku by už k zarastaniu nechtov do pokožky nemalo dochádzať.

V prípade, že dôjde k vytvoreniu zápalu, nasadzujú sa zvyčajne ústne antibiotiká.

Čo je na zarastené nechty potrebné:

 • Pravidelná starostlivosť o nechty (strihanie, pilníkovanie)
 • Nosenie vhodnej obuvi

Ako dlho to potrvá?

Samotné odstránenie zarastenej časti nechtu vyriešite počas minútky. Bolesť, ktorá je vyvolaná zápalom, však obvykle ešte nejaký ten deň pretrváva.

Aké budú náklady?


Je dôležité dbať najmä na to, aby ste mali vždy dobre strihané nechty. K tomu vám postačia klasické nožnice na nechty, ktoré stoja okolo 1,5 €.  Rovnako nákladnou položkou je obstaranie pilníka na nechty.

Podobné články o nechtoch:

Ako liečiť zarastené nechty?
5 (99.26%) 27 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

ako na omrzliny

Ako liečiť omrzliny?

Omrzliny nie sú len častým úrazom vo filmoch o horolezcoch alebo vo vojnových filmoch v období …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *