Zdravie a krása

Ako si správne nalakovať nechty?

ako si správne nalakovať nechtyUž v detstve nejedno dievčatko vyskúšalo mamičkin obľúbený lak, a aj keď nechty neboli  dokonale nalakované, cítilo sa ako veľká dáma. V dospelosti máme dve možnosti. Buď si zaplatiť dobrú manikérku, ktorá nám nechty dokonale nielen nalakuje, ale aj ošetrí, alebo to všetko zvládneme doma. Volíte radšej druhú variantu? A viete, ako si správne nalakovať nechty?

Nechty sú našou vizitkou!

Krásny lak nanesený na rozstrapkané, špinavé a neupravené nechty nepôsobí príliš vábne, a preto myslite na to, že pred nalakovaním musíte svoje ruky ošetriť.

Ako nechty pred lakovaním upraviť?

Najskôr svoje ruky dokonale umyte, odlakujte starý lak a to aj v tom prípade, že sa vám zdá, že sa zvyšky starého laku pod nánosom nového ,, stratia „. Práve naopak, skrátili by ste životnosť novej vrstvy laku a navyše by to nevyzeralo moc príťažlivo.

Po odlakovaní nechty vyčistite a zarovnajte na rovnakú dĺžku. Nechty radšej pilníkujte, než strihajte. Vhodné sú sklenené alebo papierové pilníky, vďaka nim sa vaše nechty nebudú toľko štiepiť.

Kožičku okolo zatlačte špeciálnymi drievkami alebo ďalšími pomôckami na to určenými, ktoré sú k zohnaniu v drogérii alebo aj cez internet. Teraz sú vaše nechty pripravené na všetko!

Aký lak na nechty použiť?

lámanie nechtov pri nedostatku vápnikaK dokonalej úprave nechtov vám dopomôže podkladová báza, farebný lak a záverečná vrchná vrstva.

Podkladový lak väčšina z nás podceňuje, ale jedine on zaručí, že necht bude krásne hladký, zbavený nerovností, priehlbín a bude tak skvele pripravený na nové lakovanie.

Farebných lakov je na trhu obrovské množstvo a je len na vás, akej farbe a kvalite dáte prednosť. Vyberte taký odtieň, ktorý sa bude hodiť k vášmu vzhľadu, štýlu a podčiarkne tak imidž celej vašej osoby.

Záverečná vrchná vrstva dodá farebnému laku lesk a naviac aj poistí, že nalakované nechty budú žiariť dlhšiu dobu. Jedná sa vlastne o bezfarebný lak alebo lak priamo určený ako horná vrstva laku.

Pozrite si aj články:

Ako postupovať, keď chceme nechty správne nalakovať?

správne lakovanie nechtov

1. Na dôkladne očistené a pripravené nechty naneste podkladový lak a nechajte dôkladne preschnúť.

2. Je základ dostatočne suchý? Ak áno, naneste farebný lak. Lak otvorte, utrite do strán fľaštičky, aby ste nenanášala veľa laku, potom urobte plynulý ťah uprostred nechtu, na jednej strane a druhej. Vďaka trom ťahom by mal byť váš necht takmer hotový.

3. Po pár minútach ešte necht prelakujte vrchným lakom. A ste vo finále!

Pár rád ako mať najkrajšie nalakované nechty!

  • Nikdy nepoužívajte staré laky! Väčšinou sú husté, nepomôže ani pretrepanie a na nechtoch nevyzerajú pekne.
  • Dostal sa vám lak na prsty a kožičku okolo nechtov? Majte pri sebe pri lakovaní vatovú tyčinku a lak hneď odstráňte.
  • Vyberajte také laky, ktoré vaše nechty posilnia, vyživia alebo vám pomôžu prestať s ohryzovaním nechtov.
  • Nebojte sa farieb, ale vždy sa upravte tak, aby celkový dojem stál za to!

Urobte si z lakovania nechtov relaxačnú chvíľku a nenechajte sa ničím rušiť!

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button