Ako liečiťZdravie a krása

Ako sa zbaviť chrápania?

návod ako sa zbaviť chrápaniaChrápanie je problém, ktorý trápi mnohých z nás. Ak ste tým, kto chrápe, je to pol výhry. Ak ste tým, kto chrápanie musí v bezsenných nociach znášať, potom vás nasledujúce riadky určite zaujmú. Spísali sme pre vás pár základných rád, ako sa zbaviť chrápania a ako s nim skoncovať raz a navždy.

Čo spôsobuje chrápanie?

Príčin chrápania je veľa. Chrápanie môže spôsobiť obezita, stav horných dýchacích ciest, zle prispôsobená nosná priehradka alebo aj stres, fajčenie a alkohol.

Fyzický stav

mechanika chrápaniaAk je príčinou chrápania fyzický a psychický stav jedinca, mal by sa vážne zamyslieť nad svojou životosprávou.

Fajčenie dráždi nos a krk, môže spôsobiť opuchnutie sliznice, ktoré vedie k chrápaniu.

Alkohol naopak uvoľňuje tvárové a čeľustné svaly, čím dochádza k dýchaniu ústami a zvýšeniu rizika chrápanie.

Obezita môže spôsobiť hromadenie tuku okolo hrtana, čo spôsobuje zúženie dýchacích ciest a následné dýchanie ústami.

Všetky tieto faktory a mnoho ďalších, ktoré súvisia so životosprávou, môžete zmierniť. Ako? Úplne jednoduchým spôsobom, stačí začať dodržiavať základné pravidlá správnej životosprávy a efekt, aj keď nie okamžitý, sa dostaví sám.

Správna poloha pri spánku a chrápanie

liečenie chápaniaTiež správna poloha pri spánku môže mať vplyv na chrápanie. Úplne nevhodnou polohou pri chrápaní, je poloha, kedy spíte na chrbte. Ak sa chcete zbaviť chrápania tak najvhodnejšou polohou je spánok na boku, častá a prvotná rada pre ak sa chcete zbaviť chrápania.

Pri spánku majte hlavu položenú vyššie než nohy. Hlavu si však nepodkladajte vankúšom najviac, došlo by celkom k opačnému efektu.

Skôr podložte nohy postele alebo si pod hornú polovicu tela umiestnite nejakú podložku. Tým, že bude vaša hlava vyššie než nohy, znížite váhu, ktorá na dýchacie cesty pôsobí.

Alergia ako príčina chrápania

Častou príčinou chrápania môže byť tiež alergia. Ak máte príznaky alergie, navštívte lekára a začnite alergiu liečiť.

Správna medikácia a vhodné použitie soľných sprejov vedie ku spriechodneniu dýchacích ciest.

Operácia proti chrápaniu

Dnešná medicína ponúka možnosť ambulantného ošetrenia, kedy sú pacientovi do horných dýchacích vložené „rovnátka„, ktorá udržujú horné cesty dýchacie vždy priechodné.

Zákrok je veľmi rýchly, trvá cca 15 minút, je pomerne nebolestivý, ale pre mnoho pacientov môže byť nepríjemný. Cena zákroku sa pohybuje nad hranicou 300€.

Ako sa zbaviť chrápania pomocou laseru

Kozmetická medicína ponúka možnosť spriechodnenia horných ciest dýchacích pomocou laseru.

Pri laserovom zákroku je vytvorené celkom nové mäkké podnebie, čím dochádza ku spriechodneniu nosa a horných dýchacích ciest. Zákrok je bezbolestný a jeho cena sa pohybuje v rozmedzí od 300 – 400€.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button