Chudnutie

Ako na redukčnú kúru?

ako schudnúť pomocou redukčnej kúryRedukčná kúra nie je len záležitosťou redukcie váhy, ako to väčšina z nás pojíma, ale jej hlavným zámerom je očista tela i duše, teda aj o ozdravenie psychiky. Potrava, ktorú konzumujeme, je zaťažená vplyvom životného prostredia chemickými látkami. Ale aj pri výrobe potravín sa používajú moderné technológie, farbivá, konzervanty, chute, vône, teda produkty, ktoré naše telo nevie spracovať. Preto je nutné myslieť na redukčnú kúru svojho tela a zbaviť ho nečistôt.

Pre redukčnú kúru sa naučte správne dýchať

ako na redukčnú kúruNajvhodnejšie je to vonku, v prírode, na čerstvom vzduchu. Bez toho, aby sme si to uvedomovali, tak dýchame povrchne. Teraz sa na dýchanie budeme sústrediť.

Nadýchneme sa veľmi zhlboka a budeme pomaly dlho vydychovať.

S výdychom odchádzajú škodliviny aj nahromadený stres.

Podporte čistenie kože

Pre detoxikáciu organizmu je vhodné potenie.

Pite kvalitné čistiace bylinné čaje pre detox a doprajte si občas suchú masáž prírodnou kefou, čím sa rozprúdi v tele tok lymfy.

Nezabúdajte na pohyb

Ak organizmus stále odpočíva, ťažko sa bude zbavovať starých nánosov v tele. Každý nie je dispozične vybavený na náročnejšie cvičenie, ale aj krátke cvičenie je prínosom, prospeje vášmu organizmu a dostane vás do formy.

Veľmi zdravotne prospešné sú vychádzky, teda prirodzená chôdza.

Redukcia váhy je pre redukčnú kúru veľmi dôležitá

Zníženie hmotnosti organizmu pomocou rôznych diétnych foriem je takmer nevyčerpateľnou témou. Podstatou redukčných diét je redukcia váhy s uplatnením zdravého stravovania sa s menej kalorickým zložením jedla.

Vyberte si diétu, ktorá vám bude najviac vyhovovať. Ak by to bola diéta s radikálnejším úbytkom váhy, potom ju realizujte pod dohľadom lekára.

Liečba hladom

Ste odhodlaní uskutočniť redukčnú kúru, hladovať a chcete sa dobrovoľne zriecť jedla? Ide o prastarú, ale osvedčenú metódu na vyčistenie organizmu a proti obezite.

Je to prírodná metóda, ktorá vám umožní priviesť do zdravej rovnováhy telesné a duševné sily. Tým, že nebudete zaťažovať telo potravou, uvoľní sa energia, ktorú telo vydáva na trávenie a zažívanie.

Tohto potenciálu potom môže organizmus využiť na mobilizáciu síl seba-liečbou.

Úbytok na váhe ako vedľajší efekt

ako uskutočniť redukčnú kúruPri liečbe hladom vynechajte všetku pevnú potravu, ktorá vedie v organizme k celej rade zmien v chemických, fyzikálnych a biologických procesoch.

Spočiatku zaznamenáte značný úbytok na váhe a to takmer jeden kilogram denne, ktorý je spôsobený z väčšej časti stratou vody. Aby malo telo aj napriek hladovaniu dostatok energie, získava ju z vlastných zásob telesného tuku.

Pri hladovaní bude u vás dochádzať k zníženiu tepovej aj dychovej frekvencie, telesnej teploty a krvného tlaku. Naopak pečeň, obličky a črevá pracujú plnou silou a ovplyvňujú rýchlosť odstránenia jedov a zvyškových látok z organizmu.

Redukčná kúra a vplyv na psychiku

Hladovanie má vždy vplyv na váš psychický stav. Spočiatku je pravdepodobné, že pocítite sklon k depresívnym náladám, čo sa postupne zmení na skvelý telesný a duševný pocit.

Príčinou je pravdepodobne uvoľnenie endorfínov, látok, ktoré vznikajú v organizme a majú schopnosť znižovať vnímanie bolesti a kladne pôsobia na náladu.

Hladovanie je nutné podstúpiť vždy pod dohľadom lekára, prípadne aj v liečebnom ústave. Pri dlhodobej a prísnej hladovke hrozí nenávratné poškodenie zdravia, ak by ste držali diétu bez dozoru lekára.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button