InternetNávody

Ako rozdeľovať poštu v emailovej schránke?

Ako rozdeľovať poštu v emailovej schránkeDostávate do emailovej schránky stovky emailov a nestíhate ich čítať? Reklama, spam, obchodné aj osobné korešpondencie … Na jedného človeka je toho niekedy priveľa. Čo robiť, aby vám dôležité emaily neunikli, a aby ste sa tými najmenej dôležitým nemuseli venovať? Ako rozdeľovať poštu v emailovej schránke sa dočítate v tomto článku.

Návod ako rozdeľovať poštu v emailovej schránke

Využívajte napríklad Outlook Express

Nespoliehajte sa na emailové schránky, ktoré sú poskytované zdarma. Google, Zoznam, Centrum … Ani jedna spomínaná internetová spoločnosť vám nezaručí, že o svoje dôležité emaily neprídete. To dnes dobre vedia desiatky tisíc užívateľov, ktorí zo dňa na deň prišli o všetku poštu v emailovej schránke pri rôznych výpadkoch.

Je potrebné emaily zálohovať. Využite k tomu program napríklad Outlook Express, ktorý bude vašu emailovú schránku pravidelne sledovať a novú poštu sťahovať do vášho počítača.

Ako na triedenie pošty

Prvou možnosťou, ako triediť poštu, je dvojzložkovo určiť druh pošty. Do každej tematickej zložky vám bude prichádzať konkrétny druh emailov.

Ako rozdeľovať poštu pomocou outlook expressĎalšou možnosťou je selekcia podľa určitých kľúčových slov – napríklad názov emailu či jeho text obsahuje určité kľúčové slová, potom sa zaradí do konkrétnej zložky.

Rovnako tak môžete triediť podľa odosielateľa. Ako na to?

1.Otvorte si program Outlook Express. Ikonku nájdete zvyčajne v ponuke Štart, potom Programy, Outlook Express (či iný klient).

spamy v emailovej schránke2.Vytvorte si novú zložku. Kliknite na Súbor, potom Zložka, a neskôr Nová zložka, ktorú pomenujte.

3.Teraz je potrebné nastaviť filter. V sekcii Nástroje nastavte filter – pridajte nové pravidlo pre prichádzajúcu poštu.

Ak chcete konkrétny typ pošty presúvať do určitej zložky, vyberte túto variantu.

Zaviedli ste si nové pravidlo – napríklad presun konkrétnej pošty do konkrétnej zložky.

Čo s nepotrebnou poštou v emailovej schránke

Podobne si môžete nastaviť aj presun nepotrebnej pošty. Často krát sa nám totiž stane, že na nejakej internetovej stránke zaškrtneme, že chceme prijímať reklamu do emailovej schránky. Od viacerých takých serverov denne vám môžu prichádzať aj desiatky takých emailov, ktoré aj tak nikdy nečítate.

Nastavte si presun takejto pošty priamo do Koša, ideálne by bolo samozrejme zrušenie zasielania priamo od zdrojového servera.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button